Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
29/01/2019 - 16:35

Ścigali się na nartach nad Popradem na wesoło i całkiem serio [ZDJĘCIA]

Dopisała pogoda, kondycja i humory. Fani białego szaleństwa tłumnie uczestniczyli w dorocznym, organizowanym już po raz piąty, Zimowym Biegu Popradzkim. Na nartach ścigały się VIP-y, sportowcy amatorzy i dzieci. Zabawa była znakomita.

W piątym już Biegu Popradzkim w narciarstwie biegowym zawodnicy wystartowali z polany Obidza. Mieli do pokonania dystans 7, 14 lub 21 kilometrów.

Uczestników powitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Piwnicznej Dariusz Chorużyk, a dyrektor Biegu i jednocześnie członek zarządu powiatu nowosądeckiego Marian Dobosz dał sygnał do startu.
 

W kategorii OPEN kobiet najlepsza była Katarzyna Długopolska, II miejsce zajęła Maria Nędza (obie Kościelisko), a trzecia była Renata Kuzmiakowa ze Słowacji. W kategorii OPEN mężczyzn najlepszy był Bogusław Gracz z Zębu koło Zakopanego, II miejsce zajął Robert Faron z Zalesia, a III - Robert Gleń z Jedlicza.

- Ten bieg jest wliczany i punktowany do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich na sezon 2018/2019 – mówi członek Zarządu Nowosądeckiego Marian Dobosz. - Zorganizowano także krótki „bieg dla przyjemności" na pięć kilometrów, w którym brali udział także byli zawodnicy i amatorzy. Wystąpiła w nim też grupa osób niewidzących i słabo widzących z Warszawy. Na tym dystansie wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Łękawska, a wśród mężczyzn - Michał Tokarczyk (oboje z Rytra).

W Mistrzostwach Polski Instruktorów i Trenerów narciarstwa biegowego najlepsi byli: Katarzyna Długopolska i Marcin Węgrzyn.

- Rozegraliśmy również lokalne Mistrzostwa Piwnicznej w narciarstwie biegowym dla szkół podstawowych – dodaje dyrektor Biegu Marian Dobosz. - W grupie starszej dziewcząt zwyciężyła Joanna Barnowska, drugie miejsce zajęła Wiktoria Brotoń, a trzecia była Aleksandra Lisowska.

Wśród chłopców zwyciężył Jakub Brotoń, drugi był Konrad Śmigowski, a trzeci Grzegorz Śmigowski - wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Kosarzyskach.W grupie młodszej zwyciężył wśród chłopców Karol Miechurski, a wśród dziewcząt Anna Rychtarczyk - oboje z Kosarzysk. Najlepszym zawodnikiem w biegu głównym mężczyzn z Powiatu Nowosądeckiego był Bogdan Kałuziński z Muszyny, a zawodniczką - Anna Dobosz. Najlepszym zawodnikiem z terenu MiG Piwniczna Zdrój został Filip Malik, a wśród kobiet Monika Aftanowicz.

Dodatkową atrakcją imprezy był „Bieg Vip-ów", w którym wystartowali samorządowcy, przedstawiciele instytucji oraz przedsiębiorcy z MiG Piwniczna Zdrój. Byli wśród nich m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz MiG Piwniczna Dariusz Chorużyk, dyrektor biegu Marian Dobosz, wiceprezes Spółdzielni Pracy Piwniczanka Jan Kumorek, prezes Ski Hotelu Małgorzata Łojewska, właściciel wyciągu Józef Szot, Gospodarstwo „Kozioł Bojowy" - Piotr Ściegienny oraz przewodnicząca Komisji Sędziowskiej PZN w Nowym Sączu Ewa Bereś.


 

Dopisała pogoda, kondycja i humory. Fani białego szaleństwa tłumnie uczestniczyli w dorocznym, organizowanym już po raz piąty, Zimowym Biegu Popradzkim. Na nartach ścigały się VIP-y, sportowcy amatorzy i dzieci. Zabawy była znakomita
Galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)