Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
27/05/2022 - 09:15

Sądeckie Koła Gospodyń Wiejskich na start! Kulinarna Bitwa Regionów rozpoczęta

„Bitwa Regionów” to konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. Który region Polski zwycięży w siódmej edycji? A może będzie to region sądecki? Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja.

Koła Gospodyń Wiejskich na Sądecczyźnie działają chyba wszędzie; również w gminach Muszyna i Krynica. Mają na celu rozwijanie przedsiębiorczości kobiet, kultywowanie sądeckich tradycji i folkloru. Na jarmarkach, kiermaszach czy festynach gospodynie prezentują potrawy kuchni regionalnej oraz wyroby rękodzieła artystycznego.

„Bitwa Regionów” jest konkursem adresowanym do Kół Gospodyń Wiejskich, wpisanych do rejestru prowadzonego przez ARiMR oraz stowarzyszeń, których statutowym celem jest promowanie regionalnych potraw, bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Tegoroczna VII edycja konkursu przebiega w trzech etapach, a są to eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy je ocenią według regulaminowych kryteriów. 

zgłoszenia: https://bitwaregionow.pl

Etap I-wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych piknikach z Produktem Polskim. Etap II-10 KGW z najwyższą liczbą punktów w województwie, otrzymają zaproszenie do udziału w półfinałach wojewódzkich. Etap III-16 KGW, po jednym z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. (MK) fot ilustracyjne (MK) i plakat organizatora.  









Dziękujemy za przesłanie błędu