Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
09/02/2021 - 23:35

Prześliczna Weronika z Lipnicy weźmie udział w konkursie piękności

Zaledwie kilka tygodni minęło od gali finałowej konkursu Miss Polski Nastolatek i Miss Polski 2021, a już ruszyły zapisy do nowej edycji konkursu piękności. Aby wziąć udział w castingu, trzeba spełnić określone wymagania. Jakie? Przede wszystkim kandydatka musi mieć polskie obywatelstwo, mieszkać albo pochodzić z Małopolski, być panną i nie mieć dzieci. Ponadto musi mieć co najmniej 167 cm wzrostu i mieścić się w przedziale wiekowym (rocznik 1994-2007).

Weronika Chyc z Lipnicy Wielkiej

Wśród osób, które zgłosiły się do tegorocznej edycji największego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Małopolsce, jest Weronika Chyc, która jest mieszkanką Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna). Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu oraz w Szkole Muzycznej I stopnia w Korzennej. Za kilka miesięcy będzie zdawać egzamin maturalny.

- Interesuję się biologią, sztuką i muzyką. Gram na gitarze i saksofonie. Uwielbiam tańczyć. Moje serce skradł taniec ludowy, dlatego przez wiele lat byłam członkiem Zespołu Regionalnego "Lipniczanie". Uwielbiam podróżować, poznawać świat i ludzi. Moim największym marzeniem, na ten moment, jest dostanie się na studia medyczne. W przyszłości chciałabym służyć najmłodszym pacjentom jako lekarz pediatra – powiedziała naszej redakcji Weronika Chyc.

Zobacz też Lipniczanie wydali nową płytę i zaśpiewali dla Ojczyzny [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dlaczego postanowiła wziąć udział w konkursie piękności?

- Myślę, że niemałe znaczenie miała tu motywacja ze strony rodziny i znajomych. Do spróbowania sił w  tego typu konkursie, zachęcały mnie także wizażystki, z którymi systematycznie współpracuję jako modelka. Zgłoszenie wysłałam jeszcze w tamtym roku. Przeszłam pomyślnie eliminacje, zostałam zakwalifikowana do konkursu. Niestety moje plany pokrzyżowała pandemia -  nie zdecydowałam się wówczas na podpisanie umowy. Konkurs traktuję raczej jako jednorazową przygodę, ponieważ - jak już wspomniałam – swoją przyszłość wiążę z medycyną – wyjaśnia.

Weronika Chyc z Lipnicy Wielkiej

Zobacz też Zespół Regionalny „Lipniczanie" istnieje od 50 lat. Właśnie obchodził jubileusz

Według niej idealna Miss  powinna wyróżniać się nietuzinkową urodą, wdziękiem, a także charakterem.

- Twarz takiej kobiety zawsze powinien zdobić uśmiech, bo to najpiękniejszy dodatek. Uważam, że uroda powinna podążać w parze z inteligencją. W takiej roli na pewno przyda się też umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz pewność siebie – dodaje.

Zobacz też Rozmowa dnia: Rasm Almashan wydała płytę z tęsknoty za Jemenem

Eliminacje do konkursu piękności wciąż trwają. Już wkrótce dowiemy się, kto jeszcze będzie reprezentował Sądecczyznę w tym wielkim wydarzeniu. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Weronika Chyc, Katarzyna Kruz-Kmiecik)

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć? Przejdź na kolejne strony...Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020