Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
24/11/2022 - 19:05

Policjanci mają nową wypasioną brykę. Takiego radiowozu jeszcze nie widzieliście

Tabor gorlickiej policji wzbogacił się o nowy, wypasiony radiowóz. Samochód jest oznakowany według nowego wzoru, który ma na celu poprawę widoczności i łatwiejszą identyfikację.

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach wzbogaciła się o nowy, oznakowany radiowóz i nowoczesną łódź, z której policjanci będą korzystali patrolując teren Jeziora Klimkowskiego.

- Zakupiony pojazd służbowy to oznakowany radiowóz typu SUV, marki Seat, z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów, do którego w zestawie dołączona jest nowa łódź służbowa, ze specjalną lawetą do przewozu łodzi – informuje asp. szt. Gustaw Janas z gorlickiej policji.

Zobacz też Szykują się wielkie zmiany. Tak będą wyglądały policyjne radiowozy

Radiowóz został oznakowany według nowego wzoru, który ma na celu poprawę widoczności i łatwiejszą identyfikację. Poza srebrną barwą nadwozia i odblaskowym niebieskim pasem z białymi elementami odblaskowymi, pojazd ma pasy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej po obu stronach oraz z przodu i z tyłu. Ponadto na aucie jest kilkanaście dodatkowych sygnałów świetlnych błyskowych w postaci lamp LED rozmieszczonych w różnych częściach pojazdu.

- Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone po to, aby radiowóz policyjny był lepiej widoczny i rozpoznawalny niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych – wyjaśnia asp. szt. Gustaw Janas.

Nowy oznakowany radiowóz zasilił tabor Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, a w sezonie letnim wykorzystywany będzie do przewozu łodzi służbowej i pracy policjantów w sezonowym posterunku policji nad jeziorem w Klimkówce. ([email protected] Fot. KPP Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu