Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 sierpnia. Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
13/01/2019 - 19:25

Po raz 22. kryniccy seniorzy kolędowali. Składali sobie noworoczne życzenia

To już tradycja. Po raz dwudziesty drugi do świąteczno-noworocznego stołu zasiedli seniorzy, parafianie krynickiej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Czarnym Potoku. Na uroczystym spotkaniu nie zabrakło opłatka i kolędowania, a także życzeń powrotu do zdrowia dla ks. proboszcza Eugeniusza Szymczaka.

Po mszy św. celebrowanej przez ks. Andrzeja Basiagę, grupa kilkudziesięciu seniorów przeszła do sali na plebanii. Tutaj wszyscy zasiedli do odświątecznie przybranego stołu.

Gości przywitali ks. Andrzej Basiaga i Piotr Szyszka, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, który wraził radość z obecności zaproszonych.

Następnie, po zapaleniu świecy, zgromadzeni odmówili modlitwę. Tradycyjnie odczytano też Słowo Boże o narodzeniu Chrystusa z Ewangelii św. Łukasza.

Po modlitwie wszyscy uczestnicy i organizatorzy spotkania złożyli sobie życzenia noworoczne, dzieląc się opłatkiem. Nie zapomniano przy tym o proboszczu parafii, ks. Eugeniuszu Szymczaku, któremu życzono szybkiego powrotu do zdrowia.

Następnie nadszedł czas na posiłek. Organizatorzy podali wspaniały, obfity obiad. Później była kawa, herbata, zimne napoje, ciasto, owoce. A na zakończenie podano sałatki i wędliny.

Po posiłku popłynęły słowa wielu kolęd, które śpiewali zaproszeni młodzi ludzie z Muszyny.

Podczas spotkania panowała ciepła, radosna i pełna życzliwości atmosfera. Goście mieli okazję nie tylko się spotkać, ale i porozmawiać, wspólnie kolędować oraz miło spędzić czas.

Organizatorem spotkania był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

(MK) fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"