Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
23/06/2020 - 11:50

Paulina Kosiniak-Kamysz odwiedziła dom dziecka w Żmiącej [ZDJĘCIA]

Żona kandydata na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza odwiedziła dom dziecka w Żmiącej. Wspólnie z poseł Urszulą Nowogórską prosiła o wsparcie przy budowie i wykończeniu nowego skrzydła budynku. Potrzebne jest jeszcze około 450 tysięcy złotych.

Paulina Kosiniak-Kamysz, która jest żoną kandydata na prezydenta, odwiedziła w poniedziałek powiat limanowski. Przyjechała do Żmiącej, gdzie znajduje się placówka opiekuńczo-wychowawcza, o której wiele razy pisaliśmy na łamach „Sądeczanina”.  Wraz z poseł Urszulą Nowogórską prosiła o wsparcie przy budowie i wykończeniu nowego skrzydła domu dziecka.

Zobacz też Dzieci ze Żmiącej pojadą na wakacje. Czy uda się wykończyć dla nich nowy dom?

Inwestycja jest już mocno zaawansowana. Nowy budynek, który ma 571 metrów kwadratowych powierzchni, jest już zadaszony, ma wstawione okna i drzwi. W środku prowadzone są prace wykończeniowe. W  części sypialni i łazienkach położono już podłogi. Na dalsze prace czekają łazienki oraz kuchnia. Jednak fundacja nie ma wystarczających środków.

Dom dziecka w Żmiącej koło Limanowej prowadzony przy pomocy Fundacji Ruperta Mayera to absolutnie wyjątkowe miejsce, w którym dzieci pozbawione rodziny znajdują nie tylko troskliwą opiekę, edukację, wsparcie medyczne i psychologiczne, ale przede wszystkim prawdziwą przyjaźń i poczucie własnej wartości. To miejsce pięknych wspomnień, na które zasługuje każde dziecko.

Zobacz też Potrzebna pomoc dla domu dziecka pod Limanową. Wszystko przez koronawirusa

Spotkanie było także okazją do przekazania przez przedstawicieli lokalnych firm środków czystości i dezynfekujących dla domu dziecka.

[email protected] Fot. Gazeta Krakowska

Paulina Kosiniak-Kamysz odwiedziła dom dziecka w Żmiącej
Żona kandydata na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza odwiedziła powiat limanowski, gdzie odwiedziła dom dziecka w Żmiącej. Wspólnie z poseł Urszulą Nowogórską prosiła o wsparcie przy budowie i wykończeniu nowego skrzydła budynku.


Dziękujemy za przesłanie błędu