Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 listopada. Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
25/03/2019 - 13:55

Nowy Sącz: pozbądź się starych gratów. Odbiorą je za darmo! [HARMONOGRAM]

Na stare, zużyte wersalki, meble, stare telewizory, komputery i inne odpady wielkogabarytowe można natknąć się niejednokrotnie tam, gdzie ich nie powinno być. Między innymi w lasach, zagajnikach, na dzikich wysypiskach śmieci. A jak co roku, wiosną organizowana jest w Nowym Sączu "wystawka wielkogabarytowa".

Tego rodzaju zbiórki, podczas których „graty” zbierane są przez służby komunalne miasta odbywają się dwa razy do roku. Wywóz wielkogabarytowych rupieci odbywa się na koszt miasta. Tegoroczna wiosenna zbiórka rozpoczyna się już w czwartek (28 marca) na osiedlu Zabełcze.

- Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom pozbycia się, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, wielkogabarytowych przedmiotów, które nie mieszczą się do pojemników na odpady – informuje Agnieszka Małecka, z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. „Wystawka” potrwa do 17 kwietnia br.

Odpady należy wystawić do godz. 8 przed swoje posesje w dniu, kiedy w danym osiedlu będzie prowadzona zbiórka. Zobacz: harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

[email protected], fot. archiwum Sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu