Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
29/12/2019 - 19:35

Nowy Rok: najpopularniejsze przesądy. Czy warto w nie wierzyć?

Sylwester i Nowy Rok to szczególne dni, którym od dawna przypisuje się szczególną moc. To, co wtedy robisz, liczy się bardziej niż kiedykolwiek i może mieć wpływ na przyszłość - owocować szczęściem i powodzeniem albo przeciwnie - zwiastować poważne kłopoty. Mawia się, że jaki sylwester, taki cały rok. O co warto zadbać tego wieczoru? Jak go spędzić, aby zapewnić sobie zadowolenie w ciągu nadchodzącego roku?

1. Jeszcze przed sylwestrem załatw wszystkie zaległe sprawy. Ureguluj płatności, także te, których termin zapłaty wypada po Nowym Roku. Jeśli tego nie zrobisz, możesz się spodziewać problemów finansowych i nieporozumień w nadchodzących miesiącach.

2. Wypisz na kartce zmartwienia i problemy, które trapiły Cię przez cały rok, a następnie spal tę kartkę. W ten sposób zwiększasz szanse na uporządkowanie życia osobistego oraz pozbycie się smutków i kłopotów. Ten symboliczny moment pomoże Ci zamknąć pewien rozdział, aby Nowy Rok zacząć z czystą kartą. 

3. Nie przestawiaj zegara. Trudno wyjaśnić dlaczego, jednak przesądy głoszą, że w ten sposób zapewnisz sobie pomyślność i pozbędziesz się zmartwień. 

4. Zapomnij o porządkach. Nie zmywaj naczyń ani nie wyrzucaj śmieci, ponieważ przez przypadek możesz wynieść z domu szczęście, które jeszcze nie zdążyło na dobre zagościć w Twoim domu. To, co warto zrobić w sylwestrowy wieczór, to podarować bliskim stare, niepotrzebne i niechciane rzeczy, które mogą okazać się dla nich przydatne. W ten sposób zyskamy odrobinę miejsca na to, co nowe. 

5. Podczas noworocznego toastu o północy obserwuj bąbelki w kieliszku z szampanem. Jeśli będzie ich dużo, nadchodzący rok będzie burzliwy, pełen wyzwań, przygód i wrażeń. Mniejsza ilość bąbelków świadczy o ustatkowaniu, spokoju i harmonii. 

Czytaj też: Pomysły na sylwestra (1). Sylwestrowe propozycje dla zakochanych

Przesądy noworoczne mają to do siebie, że gdy się w nie wierzy, częściej się sprawdzają. Być może to zasługa tego, że jesteśmy bardziej uważni obserwując to, co dzieje się w naszym życiu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach nowego roku. Na wszelki wypadek, mimo że do przesądów podchodzimy z przymrużeniem oka, warto zastosować się do niektórych. Z pewnością nie zaszkodzi uporządkowanie spraw osobistych, finansowych i zawodowych oraz chwila refleksji nad tym, co minęło, a wstrzymanie się z domowymi porządkami chociaż do 2 stycznia pozwoli nam dłużej odpocząć. 

K.K., redakcja@sadeczanin.info, fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu