Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
15/08/2018 - 07:55

Norbert już po badaniach. Lekarze są dobrej myśli!

Przez ostatnie trzy miesiące każdy zdążył poznać sprawę Norberta Gumoli. Stał się on niejako naszym wspólnym dzieckiem. Cały region żywo interesuje się jego losem i postępami w zbiórkach pieniędzy.

Końcem lipca Norbert przeszedł cykl badań w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu, które miały sprawdzić, czy wszystko jest na dobrej drodze do wyzdrowienia. Lekarze zrobili między innymi biopsję szpiku kostnego i tomografię komputerową. Wyniki badań są dobre!

Zobacz także: Ile udało się zebrać dla Norberta podczas Święta Dzieci Gór?

Nigdzie nie znaleziono żadnych ognisk guza. Pacjent osiągnął remisje. Dzięki temu Norbert może kontynuować wcześniej obraną drogę leczenia.

Choć lekarze są dobrej myśli, to jednak neuroblastoma jest ciężka chorobą. Komórki raka mogą utrzymywać się w organizmie niezauważone i niewykryte przez żadne badania. Mogą się też aktywować w każdej chwili, dlatego Norbert ma przed sobą jeszcze pół roku leczenia. Wszystko po to, żeby zminimalizować ryzyko nawrotu choroby.
 

Końcowy etap ma kosztować  1,6 mln złotych, i aby te pieniądze zdobyć organizowane są zbiórki. Ostatnio swoją cegiełkę dołożyli tancerze z krynickiego zespołu breakdance działającego w Krynickim Centrum Kultury.

Zaplanowali oni występ taneczny w centrum miasta. Przez kilka godzin, pod okiem swojego instruktora Damiana Sobolewskiego odgrywali show przed turystami i kuracjuszami uzdrowiska. Cały dochód przekazali na leczenie Norberta.

Swoim tańcem zarobili dla chłopca aż 2700 złotych. Ciekawe jest to, że artyści sami wpadli na pomysł zbiórki i wszystko zorganizowali. Rodzina dowiedziała się o akcji, kiedy młodzi ludzie przywieźli jej puszki z pieniędzmi i powiedzieli, że to ich wkład w leczenie Norberta.

(KS) fot. archiwum rodziny Gumola/ archiwum Damiana Sobolewskiego

Dziękujemy za przesłanie błędu