Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 7 grudnia. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
04/01/2019 - 07:55

Nawojowa:w pałacu będzie wielkie wesele! Ruch także w Szczawnicy!

W Nawojowej i Szczawnicy odbędą się w tym roku zaślubiny Heleny Mańkowskiej, spadkobierczyni hrabiego Adama Stadnickiego i Jana Lubomirskiego. Tymczasem trwają przygotowania i prace renowacyjne w nawojowskim zespole pałacowo-parkowym. Remont trwa także w szczawnickim uzdrowisku.

Helena Mańkowska

Pod koniec 2013 roku, po 70. latach, zespół pałacowo-parkowy w Nawojowej powrócił do potomków hrabiego Adama Stadnickiego. Spadkobiercy, rodzina Mańkowskich ze Szczawnicy, otrzymała klucze do pałacu i archiwalne dokumenty dotyczące posiadłości.

- Przygotowanie projektu przebudowy pałacu trwało rok. Obecnie przeprowadzany jest generalny remont obiektu, który jest duży i był w bardzo złym stanie. Są prowadzone prace związane z doprowadzaniem wody i gazu, a także kanalizacyjne.-wyjaśnia Andrzej Mańkowski, potomek hrabiego Adama Stadnickiego, - Niedawno zrobiony został dach na stronie wschodniej, w starej części pałacowej z XVI wieku.

Krzysztof i Andrzej Mańkowscy

A co słychać w Szczawnicy? Uzdrowisko żyje, właśnie trwa tam przebudowa sanatorium Hutnik, który otrzyma nazwę Grand Hotel Pieniny. Zajmują się tym dzieci Andrzeja Mankowskiego, a szefem jest Mikołaj. Prace mają zostać skończone w czerwcu 2019 roku.

W tych dwóch miejscowościach: Szczawnicy i Nawojowej odbędzie się w tym roku  ślub i wesele Heleny Mańkowskiej i Jana Lubomirskiego.

- Nie wiem, czy wesele będzie cztery dni. Czy będą poprawiny, to młodzi muszą zdecydować-mówi Andrzej Mańkowski- Najważniejsze, aby się kochali.

Mnóstwo jeszcze pracy jest Nawojowej i Szczawnicy . - Uważam, że trzeba pracować dopóki się chce i są siły. Wszystko idzie do przodu. Liczna rodzina nam kibicuje pracujemy z żoną, oraz dziećmi Krzysztofem, Mikołajem i Heleną. - puentuje Andrzej Mańkowski.

Szczawnica

(MK) fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu