Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
11/11/2018 - 07:15

Nareszcie! Jest pracownia rezonansu magnetycznego w limanowskim szpitalu

W szpitalu w Limanowej otwarto nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego. Jest to pierwsze takie urządzenie na Limanowszczyźnie.

Pracownią zawiaduje podmiot prywatny, który zarządza siecią Medycznych  Centrów Diagnostycznych świadczących wysokospecjalistyczne usługi w dziedzinie radiologii. Dysponuje on 35 rezonansami magnetycznymi w różnych placówkach medycznych w całej Polsce. Jedno z tych urządzeń trafiło właśnie do Limanowej.

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego znajduje się w bocznym skrzydle szpitala, w pomieszczeniach obok dwóch oddziałów: chorób płuc i medycyny paliatywnej.

Prywatny podmiot wydzierżawił te pomieszczenia na okres dziesięciu lat. Najpierw trzeba było je zaadaptować, a później wyposażyć je w bardzo drogie urządzenie.

- Cieszę się, że do limanowskiego szpitala dołączył wysokospecjalistyczny sprzęt, który kompleksowo wpisuje się w świadczenie usług z zakresu diagnostyki obrazowej na najwyższym poziomie - mówił podczas uroczystości Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala. - W posiadaniu szpitala jest już aparat do badań tomografii komputerowej, niedawno zakupiony również został nowoczesny aparat cyfrowy RTG z detektorami. Ostatnim, brakującym ogniwem był aparat do badań rezonansu magnetycznego, dlatego jestem bardzo szczęśliwy, iż udało się sfinalizować to przedsięwzięcie. Teraz pacjenci naszego szpitala oraz wszyscy mieszkańcy powiatu limanowskiego będą mieli bezpośredni dostęp do pełnej palety usług diagnostycznych, w tym tak specjalistycznych jak rezonans magnetyczny. To właśnie dobro naszych pacjentów oraz wszystkich osób, które muszą wykonać to badanie, było najważniejszym powodem naszych starań o utworzenie pracowni.

Do tej pory pacjenci z Limanowszczyzny, którzy musieli mieć wykonany rezonans magnetyczny jeździli do szpitali, albo innych placówek medycznych, które dysponują  takimi urządzeniami.

- Regularnie transportowaliśmy pacjentów leczonych w różnych oddziałach naszego szpitala, którzy musieli mieć wykonane to badanie - dodaje dyrektor limanowskiego szpitala. - To oczywiście generowało koszty. Teraz one odpadną, bo pracownię rezonansu magnetycznego mamy na miejscu - dodaje dyrektor Radzięta.

W drugiej połowie listopada pracownia RM rozpocznie udzielanie świadczeń dla pacjentów hospitalizowanych w oddziałach limanowskiego szpitala, natomiast badania dla pacjentów prywatnych realizowane będą od 3 grudnia.

Można się już rejestrować na badania:

telefonicznie  - pod numerem telefonu 18 53-25-850 oraz za pośrednictwem Call Center (infolinia firmy Voxel) - nr tel.: 32 701 24 00,
e-mail: [email protected],
bezpośrednio w rejestracji pracowni od dnia 15 listopada.

Opr. IM., źródło i fot. szpital w Limanowej.

Pracownia rezonansu magnetycznego w limanowskim szpitalu otwarta
Pracownię rezonansu magnetycznego otwarto w limanowskim szpitalu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)