Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
27/01/2021 - 16:45

Na mroźny spacer do Zbyszyc i uroczej winnicy w Gródku na wzgórzu

W mieście powoli topnieje śnieg. Stoki, podobnie jak lodowiska, nadal są pozamykane. Tym, którzy uwielbiają zimową aurę i kilkunastostopniowe mrozy, polecamy spacer po Zbyszycach i odwiedzenie punktu widokowego, w pobliżu którego znajduje się urokliwa winnica.

Malowniczy Gródek nad Dunajcem turyści odwiedzają zwykle latem. Weekend nad Jeziorem Rożnowskim i pływanie łódką wokół Małpiej Wyspy cieszą się ogromną popularnością. Okazuje się, że w zimie w gminie też jest co robić. Zwłaszcza teraz, kiedy wszystko wokół jest pozamykane. Miłośnikom mroźnych, zimowych spacerów i jazdy na sankach polecamy urokliwą miejscowość Zbyszyce.

Ze wzgórza rozciąga się widok na okolicę Jeziora Rożnowskiego i setki krzewów winorośli, które obecnie są pokryte białym puchem. Na szczycie punktu widokowego znajduje się niewielka winnica, która – mimo rządowych obostrzeń – ciągle jest otwarta. Zapytaliśmy menagerkę lokalu o to, jak prowadzi jej się biznes w czasach koronawirusa.

Czytaj też: 2,5 mln zł dla Gródka nad Dunajcem z programu Wsparcia Regionów Górskich

- Pandemia jest trudna dla nas wszystkich. Choć ruch u nas jest znacznie mniejszy, nie chcieliśmy całkowicie zamykać winiarni. Nie jesteśmy typową restauracją – działamy jako sklep. Można kupić u nas różne rodzaje wina, jak również skosztować go na miejscu – wyjaśnia Ewelina Obrębska, menager winnicy.

Szczególnie jednak polecamy naszym czytelnikom to miejsce z uwagi na piękny widok, który rozciąga się ze wzgórza. – Można przejść się na długi spacer albo pojechać na sanki, a później ogrzać się u nas przy kominku, słuchając opowieści i ciekawostek o produkcji i powstawaniu wina, a także poznać odpowiedź na najczęściej chyba zadawane pytanie: zakrętka czy korek? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? (k.kos@sadeczanin.info, fot. Winnica Gródek)Dziękujemy za przesłanie błędu