Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
05/05/2021 - 22:20

Muszynka/Leluchów: Słowacji, póki co, nie odwiedzimy

Turyści (i nie tylko), chcący wybrać się na wypoczynek na Słowację, nadal tego nie mogą zrobić. 3 maja nasz południowy sąsiad przedłużył stan nadzwyczajny do 28 maja. Przejścia graniczne polsko-słowackie np. w Muszynce (gmina Krynica) i Leluchowie (gmina Muszyna) więc są zamknięte.

Z wypadem na Słowację trzeba będzie jeszcze poczekać. Do 28 maja 2021 roku, z powodu epidemii władze Republiki Słowackiej przedłużyły stan nadzwyczajny na terytorium całego kraju. Przedłużono m.in.: zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny.

- W dalszym ciągu, aż do odwołania, nie dłużej jednak niż do dnia 28 maja 2021 r., obowiązuje zakaz podróżowania za granicę w celach wypoczynkowych. Ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się na terytorium całego kraju obowiązują zarówno osoby zamieszkałe w Republice Słowackiej, jak i osoby przebywające w tym kraju czasowo np. w celach turystycznych, odwiedzin itp. – czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Nadal zamknięte dla ruchu osobowego i towarowego są polsko-słowackie przejścia graniczne: Radoszyce-Palota, Ożenna-Nižná Polianka, Muszynka-Kurov, Leluchów-Čirč, Szczawnica-Lesnica, Niedzica-Lysá nad Dunajcom, Łysa Polana-Tatranská Javorina, Chochołów-Suchá Hora, Winiarczykówka-Bobrov, Ujsoły-Novot'

Od 26 kwietnia, obywatele państw UE, w tym polscy, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych. Na tranzyt nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19. Jednak mogą być szczegółowo kontrolowane dokumenty uprawniające do wjazdu do kraju docelowego, w tym również posiadanie odpowiedniego testu na COVID-19.  (MK) fot. aut. Żródło: gov.pl, własneDziękujemy za przesłanie błędu