Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
04/07/2020 - 20:50

Muszyna:na trasę powróciły busy z Dubnego, przez Powroźnik i Złockie

Od 1 lipca pasażerowie mogą korzystać z nowych linii komunikacyjnych na terenie Gminy Muszyna. Bus obsługuje trasę z Wojkowej, przez Powroźnik, Jastrzębik, Złockie, Muszynę aż do źródełka Wapienne.

29 czerwca Wojewoda Małopolski podpisał umowę z Miastem i Gminą Uzdrowiskową Muszyna o dopłatę na uruchomienie nowych linii przewozów autobusowych, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Pozyskana dla Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna dotacja wyniosła 85 527,00 zł., w budżecie gminy zabezpieczono 9 547,20 zł. Umowa przewiduje dofinansowanie linii komunikacyjnych do końca br.

Dzięki temu, od 1 lipca z Wojkowej do Muszyny, przez Powroźnik, Jastrzębik, Złockie, aż do źródełka Wapienne uruchomiono osiem kursów, jednak tylko od poniedziałku do piątku. Pierwszy bus odjeżdża o godz. 6 rano, ostatni o godz. 16. 45.

Do Wojkowej prowadzi droga gminna asfaltowa, od drogi powiatowej na trasie Powroźnik-Tylicz (nr 1513K). Jej mieszkańcy do Muszyny mają 10 km, a do  Krynicy-Zdrój  12 km.  We wsi mieszka 233 osób (wg spisu powszechnego 2011).

Przypomnijmy, że w połowie listopada 2019, po dwudziestu latach przywrócono połączenie busów na trasie z Wojkowej do Dubnego. Jednak z powodu zbyt niskiej frekwencji przewoźnik zawiesił obsługiwanie linii.

(MK) fot. ilustracyjne

rozkład jazdy firma RafatexDziękujemy za przesłanie błędu