Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
12/04/2019 - 09:45

Muszyna:do podopiecznych POW przykicał wielkanocny zając z życzeniami

Do podopiecznych i pracowników Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie 11 kwietnia przykicał wielkanocny zając, aby złożyć im życzenia z okazji zbliżających się świąt.

W Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Muszynie odbyło się spotkanie integracyjne „Zając Wielkanocny”, w którym uczestniczyli podopieczni domów pomocy społecznej i  ośrodków wsparcia z Powiatu Nowosądeckiego, a także starosta Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk.

- "Te przedświąteczne spotkania to nasza tradycja"-mówiła Maria Żuchowicz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie. – "Cieszę się, że przybyły delegacje ze wszystkich zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej i ośrodków wsparcia".

Starosta i wicestarosta wraz z Katarzyną Rymarczyk-Wajdą, sekretarz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oceniali prace oraz występy podopiecznych ośrodków, przyznając im nagrody.

- "Niech się u was dzieje samo dobro" – powiedział starosta Marek Kwiatkowski, składając życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. -"Dziękuję opiekunom, którzy nie szczędzą czasu i sił, aby podopieczni czuli się dobrze i rozwijali swoje zdolności. Życzę spokojnych i radosnych Świąt!"

Dzięki  oddaniu dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia Marii Żuchowicz i wszystkich pracowników placówki, podopieczni spędzają w nim osiem godzin dziennie. Uczestniczą w wielu  zajęciach, rozwijając swoje talenty plastyczne, wokalne, taneczne. Nabywają umiejętności potrzebnych w życiu codziennym. Korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych, a także uczestniczą w wycieczkach i biorą udział w zawodach sportowych.

Ostatnio, 5 kwietnia podopieczni POW uczestniczyli w VIII Ogólnopolskich Zawodach Wspinaczkowych Osób z Niepełnosprawnością, które odbyły się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Wzięło w nich udział 75 zawodniczek i zawodników z 17-tu instytucji, zajmujących się wsparciem osób niepełnosprawnych, w tym pięciu z POW w Muszynie. W kategorii „Freestyle” podopieczni: Tomasz i Piotr zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.  Natomiast w kategorii „Wspinaczka na czas” podopieczny Rafał zajął 11 miejsce.

oprac. (MK)

Żródło i foto Maria Olszowska, Starostwo Powiatowe Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)