Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
28/02/2021 - 18:40

Muszyna: wiosenna pogoda, jedni spacerowali, inni szusowali na nartach

Niedzielna, słoneczna i wiosenna pogoda zachęcała ostatniego dnia lutego, a z zarazem ostatniego dnia meteorologicznej zimy, do spacerów po muszyńskich Ogrodach Sensorycznych, skąd można było dostrzec Tatry. Na krynickich stokach szusowali narciarze, zaś na lodowiska wyszli miłośnicy łyżew.

Po brzydkiej, pochmurnej, deszczowej i zimnej sobocie, niedziela 28 lutego w dwóch, sąsiednich górskich uzdrowiskach była słoneczna. Pogoda zachęcała do spacerów, po ulubionych przez wszystkich muszyńskich Ogrodach Sensorycznych. Skąd, z wieży widokowej można było dostrzec Tatry.

Natomiast narciarze i snowboardziści, korzystając z białego puchu szusowali na stokach, a na lodowiska wyszli miłośnicy łyżew.

Niektóre miejsca, te położone od strony północnej pokrywa jeszcze warstwa śniegu, natomiast te od południa, bardziej nasłonecznione białego puchu są pozbawione. Na drzewach można dostrzec pierwsze bazie i zawiązki listków, które dzięki działaniu promieni słonecznych za miesiąc się rozwiną.

Po wiośnie meteorologicznej, przyjdzie czas na wiosnę astronomiczną, która rozpocznie się 20 marca. Wówczas słońce wejdzie w znak Barana, a długość dnia zrówna się z długością nocy. Od tego momentu z każdą kolejną dobą noc będzie coraz to krótsza od dnia. Najpopularniejsza jest wiosna kalendarzowa, która przypada 21 marca.

Inną odmianą wiosny jest wiosna termiczna, gdy średnia temperatura dobowa waha się od 5 do 15 st. C. Dla rolników i ogrodników najważniejsza jest wiosna fenologiczna, kiedy rozpoczyna się wegetacja roślin i zbóż ozimych. Zielona wiosna rozpędza się na początku kwietnia, a najintensywniejszych kolorów i zapachów nabiera w maju. (MK), fot. aut. 

Muszyna: wiosenna pogoda, jedni spacerowali, a drudzy szusowali na nartach
Niedzielna, słoneczna i wiosenna pogoda zachęcała ostatniego dnia lutego, a zarazem ostatniego dnia meteorologicznej zimy, do spacerów po muszyńskich Ogrodach Sensorycznych, skąd można było dostrzec Tatry. Na krynickich stokach szusowali narciarze, a na lodowiska wyszli miłośnicy łyżew.


Dziękujemy za przesłanie błędu