Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
13/08/2023 - 16:00

Muszyna: wieża widokowa na Malniku ma już zadaszenie. Wkrótce podziwiać będziemy stąd panoramę Tatr i Beskidu Sądeckiego

Z daleka widać konstrukcję zadaszonej już wieży widokowej, która wznoszona jest na górze Malnik w Muszynie. Wspaniałe widoki na Tatry i Beskid Sądecki będzie można z niej podziwiać w IV kwartale 2023 roku.

Trwają prace związane z budową wieży widokowej na Malniku w Muszynie. Konstrukcja jest realizowana przez firmę InfraTel z Rybnika. Władze miasta podpisały z wykonawcą umowę 25 października 2022 roku. Od tej daty na wykonanie obiektu firma ma 14 miesięcy.

Wieża widokowa powstaje w lesie, niedaleko od przekaźnika, w pobliżu szlaków turystycznych. Ma 40 metry wysokości i stalowo-drewnianą, zadaszoną już konstrukcję, którą widać z daleka. 

Montowanie obiektu rozpoczęło się w maju 2023 roku. Konstrukcja łączona jest przez kotwy z fundamentami.

- Stalowo-drewniana wieża widokowa zaczyna wyrastać na szczycie Malnika. Konstrukcja umożliwi podziwianie panoramy dookoła (360 stopni), między innymi Tatr Wysokich, Tatr Bielskich, Eljaszówki, Radziejowej, Wysokiej czy Pustej Wielkiej. - informują władze miasta. 

- Z gotowej atrakcji będzie można korzystać w IV kwartale 2023 roku.

Koszt inwestycji to niemal 2, 5 mln złotych. (MK) fot. Artur Królikowski. 

 Dziękujemy za przesłanie błędu