Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
30/04/2021 - 23:30

Miss Polski i Miss Supranational. Takiej niespodzianki nikt się nie spodziewał

Nikt nie spodziewał się takiej niespodzianki. Od 20 do 22 sierpnia br. Nowy Sącz będzie podejmował najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejszych mężczyzn. W nowym amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu będzie odbywał się konkurs Miss Polski, Miss Supranational i Mister Supranational.

Czytaj także: Nowy Sącz: tak wygląda nowy Park Strzelecki. Od jutra możliwe spacery [ZDJĘCIA]

O tej niespodziance powiedział dzisiaj prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Przez pięć minionych lat konkurs Miss Polski, Miss Supranational i Mister Supranational odbywał się w Krynicy Zdroju.

W tym roku najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejsi mężczyźni z Polski i ze świata przyjadą do Nowego Sącza. Konkursowe dni będą odbywały się w nowym amfiteatrze w Parku Strzeleckim.

- Chciałbym powiedzieć o niespodziance dla mieszkańców Nowego Sącza, całego regionu, całej Małopolski – zaczął prezydent Ludomir Handzel.  – Nie byłoby tej niespodzianki, gdyby nie aktywność marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Czytaj także: Nowy Sącz: na wiszącej kładce zostaną zamontowane kamery 

Dzisiaj w nowym amfiteatrze doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie organizacji w tym miejscu wspomnianych konkursów. To będzie, jak zaznaczył gospodarz miasta Festiwal Piękna.

Ta impreza będzie transmitowana do 140 krajów świata.

- Sygnał z Nowego Sącza, to piękno popłynie właśnie z tego amfiteatru – podkreślił prezydent Handzel. – Taka impreza będzie naprawdę dużym wydarzeniem, które spowoduje, że i Nowy Sącz stanie się sławny.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski powiedział dzisiaj, że goszcząc niedawno w Parku Strzeleckim, kiedy prowadzone były w nim prace ostatnie wykończeniowe doszedł do wniosku, że jest to idealna przestrzeń na to, aby właśnie mogła tu odbyć się tak prestiżowa impreza. Marszałek zadeklarował, że Małopolska włączy się w organizację tego wydarzenia, które będzie promowało miasto Nowy Sącz, Sądecczyznę i Małopolskę.

- Wracamy do Małopolski z otwartym sercem. Cieszymy się z tego – mówi Gerhard Parzutka Lipiński, prezes spółki Nowa Scena, która organizuje to ogromne wydarzenie. – Formuła tego wydarzenia się nie zmieni, ale mamy bardzo dużo niespodzianek. Sierpień to pora roku bardziej przyjazna do organizowania takiej imprezy. Te trzy konkursy będą miały olbrzymi zasięg medialny. Ten region i to miejsce będą promowane.

Organizator tego konkursu przewiduje, że z uwagi na sytuację pandemiczną do Nowego Sącza może przyjechać około 60 uczestniczek i uczestników biorących udział w tych konkursach.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020