Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
17/04/2018 - 12:50

Miesza po mistrzowsku! To z Nowego Sącza pochodzi pierwszy w historii mistrz Calvados!

- Calvados wreszcie w ręku Polaka! Robert Piasecki zwycięża Calvados Nouvelle Vouge International Trophies! – tak w świecie biznesu restauracyjnego brzmieć może nagłówek informacji o sukcesie sądeczanina Roberta Piaseckiego, jednego z najlepszych barmanów na świecie.

O sukcesach naszego krajana pisaliśmy już w publikacji Robert Piasecki: ten to miesza po mistrzowsku! Najlepszy barman w Polsce jest z Nowego Sącza

Okazuje się, że młody barman nie spoczął na laurach i jako pierwszy Polak w historii wygrał prestiżowe mistrzostwa Calvados Nouvelle Vouge International Trophies. Zawody te odbywają się w malowniczym Caen we Francji.Cała czołówka światowego barmaństwa zmagała się z tematem przewodnim mistrzostw - warzywami.

- Każdy koktajl musiał zawierać w swojej recepturze składnik warzywny. Połączenie Calvadosu wraz warzywem było niezmiernie trudnym zadaniem dla uczestników – podkreśla nasz mistrz, który wygrał te zawody wyraźnie pokonując reprezentanta Szwecji i Belgi bo o ponad 30 punktów.

Zobacz też: Sądeczanin Rafał Dudek został trenerem kadry narodowej K1!

- Oprócz pracy technicznej, oceny smaku, wyglądu oraz aromatu oceniana była również prezentacja w języku angielskim w której barmani opowiadali o swojej inspiracji do stworzenia swojego koktajlu. Przed mistrzostwami odbyły się również masterclassy o tematyce łączenia Calvadosu z serami oraz deserami co miało na celu rozwinąć uczestników pod względem łączenia alkoholu wraz z jedzeniem – relacjonuje przebieg rywalizacji Robert Piasecki.

- Każdy uczestnik musiał dopasować odpowiedni rodzaj Calvadosu do konkretnego rodzaju sera oraz deseru – dodaje obrazując rangę wyzwania.

Warto też dodać, że Robert na swoim koncie w tym roku oprócz tego sukcesu ma również vice mistrzostwo Polski w cocktailach bezalkoholowych. Co dalej?

- Aktualnie prowadzę firmę wraz z moim wspólnikiem Wojciechem Urbańskim, o którym pewnie mieliście już okazję słysze,ć bo jako człowiek z naszych okolic, z Krynicy Krynica Zdrój  zdobył pierwszy złoty medal Internacional Bartenders Assocation w historii Polski – komentuje nasz mistrz a wspomniana firma zajmuje się doradztwem, szkoleniami oraz organizacją obsługi barmańskiej.

ES [email protected] Fot.: archiwum Roberta Piaseckiego

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"