Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
12/10/2018 - 14:00

Mali wolontariusze działają dla Norberta. Co tym razem wymyślili?

Norbert Gumola, 12. latek chory na neuroblastomę w połowie października zaczyna kosztowne leczenie. Pieniądze na ten cel zbierane są już od czerwca, jednak wciąż brakuje kilkaset tysięcy złotych. Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie wznowili zbiórki w szkołach. Ich ofiarność i pomysłowość w działaniu może zawstydzić niejednego dorosłego.

Podczas wakacji wielu rówieśników Norberta było zaangażowanych w zbieranie pieniędzy dla chłopca. Dzieci zamiast spędzać beztrosko letni czas, organizowały się w grupy i działały, aby pomóc swojemu rówieśnikowi. Na wielu imprezach Norbert stawał ze swoimi przyjaciółmi i pomagał w zbiórkach.

Zobacz także: Akcja "Składka zamiast kwiatka" wraca do szkół na Dzień Nauczyciela

Rodzina liczyła na to, że do końca września zakończy akcje, jednak to się nie udało. Wciąż brakuje pieniędzy na ostatnią dawkę immunoterapii. W tej sytuacji młodzi przyjaciele Norberta znowu nie zawiedli. Ledwie zaczął się rok szkolny Zosia Krzemińska, uczennica klasy VII szkoły Podstawowej nr 1 w Krynicy-Zdroju zorganizowała zbiórkę i kiermasz słodkości w swojej szkole. Akcja rozprzestrzeniła się także na gimnazjum. Uczniowie - wolontariusze to: Zofia Krzemińska, Amelia Wójcik, Julia Górska, Kacper Kałuziński, Wiktoria Pieróg, Patrycja Krzeszowska, Hanna Mikołajczyk, Hanna Musz.


Podczas zbiórki do puszek i sprzedaży wypieków zebrano 2 tysiące złotych, jednak na tym nie koniec.

-W sumie ciągle myślę o tym, jak pomóc Norbertowi - mówi wolontariuszka i pomysłodawczyni wielu akcji Zosia Krzemińska. Początkowo zbierałam pieniądze do zwykłego słoika na deptaku w Krynicy, wtedy jeszcze nie znałam Norberta. Teraz, gdy go znam, to tym bardziej chce mu pomóc. Obecnie z pomocą pani pedagog Magdaleny Kupisz i pani Renaty Gniewek będziemy organizować akcje ''Składka Zamiast Kwiatka" na Dzień Nauczyciela w naszej szkole.

Młodych wolontariuszy nie zabraknie także, podczas organizowanego w najbliższą niedzielę w Tyliczu meczu piłkarskiego, gdzie będą prowadzone zbiórki i licytacje dla Norberta.

(KS) Fot. archiwum Zofii KrzemińskiejDziękujemy za przesłanie błędu