Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
24/04/2020 - 22:25

Krynica: rekonstruowana willa Tatrzańska zapełniła pusty plac

Rekonstruowana willa Tatrzańska, przy krynickich Bulwarach Dietla zapełniła pusty plac, powstały po pożarze, który strawił drewniany, dziewiętnastowieczny budynek 4 marca 1987 roku. W sąsiedztwie trwają prace renowacyjne deptaka.

Willa Tatrzańska została zbudowana w 1855 roku, w modnym wówczas stylu szwajcarskim. Początkowo nosiła nazwę Pod Lwem. Obiekt w latach świetności cieszył się bardzo dużą popularnością. Drewniany budynek, przy Bulwarach Dietla, który  spłonął doszczętnie w 1987 roku, rekonstruowany jest od maja 2019 roku.

Biuro architektoniczne Rayss Szymański Architekci z siedzibą w Gdańsku wykonało projekt willi. Odtworzony budynek wygląda dokładnie tak, jak zabytek sprzed lat.

Wnętrze pensjonatu zostanie jeszcze nowocześnie z najwyższymi standardami, ale zachowany będzie klimat lat dwudziestych XX wieku. W budynku powstaną pokoje hotelowe, restauracja i SPA Pensjonat odbudowywany jest przez prywatnego inwestora. Zaplanowane oddanie do użytku obiektu to październik 2020 roku. Wykonawcą jest sądecka firma Erbet.

(MK)fot. aut.

Krynica: rekonstruowana willa Tatrzańska zapełniła pusty plac
Rekonstruowana willa Tatrzańska, przy krynickich Bulwarach Dietla zapełniła pusty plac, powstały po pożarze, który strawił drewniany, dziewiętnastowieczny obiekt 4 marca 1987 roku. W sąsiedztwie obiektu trwają prace renowacyjne deptaka.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)