Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
15/10/2018 - 14:35

Krynica: kobiety walczące z rakiem piersi urzędowały w magistracie

Październik to miesiąc poświęcony walce z rakiem piersi. W całej Polsce organizowane są wtedy różnego rodzaju spotkania i imprezy mające na celu propagowanie zdrowego trybu życia, a przede wszystkim popularyzujące badania profilaktyczne piersi wśród kobiet. Jedno z takich spotkań odbyło się w Urzędzie Miejskim w Krynicy-Zdroju.

W październiku na ubraniach wielu ludzi możemy dostrzec różową wstążkę. Jest światowy symbol walki z rakiem piersi. Każdy, kto ją nosi popularyzuje profilaktyczne badania mające na celu wykrycie choroby i zwalczenie jej w zarodku.

Dziś, dla wszystkich zainteresowanych tematem odbyło się w Urzędzie Miasta w Krynicy-Zdroju otwarte spotkanie informacyjne organizowane przez Stowarzyszenie Kobiet do walki z rakiem piersi Europa Donna w Nowym Sączu. Wolontariuszki rozdawały różowe wstążki oraz ulotki informacyjne. W trakcie spotkania można też było zapisać się na darmowe badana mammograficzne.

Czytaj także: Przerażające! Rak piersi jest diagnozowany u coraz młodszych kobiet

W Polsce w ramach badań profilaktycznych Narodowego Funduszu Zdrowia badania rentgenowskie piersi są wykonywana za darmo i bez żadnego skierowania wszystkim kobietom między 50 a 69 rokiem życia. Dodatkowo, w miesiącu październiku na ulice miasta wyjeżdża wiele mammografów, gdzie w każdej chwili można poddać się badaniu.

(KS) Fot. UM K-Z


Dziękujemy za przesłanie błędu