Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
23/09/2020 - 12:30

Krynica: jesień w kalendarzu, do uzdrowisk powracają kuracjusze

Krynicę i jej mieszańców pierwszy dzień kalendarzowej jesieni powitał pięknym słońcem. Wraz z nową porą roku do sanatoriów powoli powracają kuracjusze. W uzdrowisku wypoczywają też rodziny z małymi dziećmi oraz turyści.

Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni w Krynicy powitał mieszkańców i turystów pięknym słońcem, bezchmurnym niebem i ponad dwudziestoma kreskami ciepła. Jednak są już pierwsze żółte liście na drzewach, oznaki nowej pory roku. Wraz z nią do uzdrowiska powracają powoli kuracjusze, których ulubionym miejscem jest park im. M. Dukieta z fontanną multimedialną, a także Polana Janówka i deptak.   

 

Przypomnijmy, uzdrowiska z powodu ogłoszonej pandemii 15 marca zawiesiły działalność sanatoryjną. Od połowy czerwca, po trzech miesiącach powracały do życia. W ten sposób, pod koniec lipca ponownie tłumy gości opanowały Krynicę i Muszynę. Na głównych ulicach tworzyły się korki, a wszystkie dostępne parkingi były zapełnione. Zwłaszcza, że słupki rtęci podskoczyły do plus 35 stopni.

Na początku sierpnia pogoda sprzyjała wypoczynkowi w górach. Tłumy pojawiły się w uzdrowiskach, niemal każdy kawałek przestrzeni był zajęty. I nagle, w związku z włączeniem powiatu nowosądeckiego do strefy czerwonej, od soboty 8 sierpnia sanatoria w Muszynie i Krynicy ponownie zawiesiły czasowo działalność. Kuracjusze wyjechali, czynne były jedynie kawiarnie, restauracje i hotele.

Z końcem sierpnia powiat nowosądecki został wykreślony ze strefy czerwonej, a od 10 września znajduje się w zielonej. Obecnie, wraz z początkiem kalendarzowej jesieni do uzdrowisk powracają kuracjusze.

(MK) fot. aut.

Krynica: jesień w kalendarzu, do uzdrowisk powracają kuracjusze
Krynicę i jej mieszańców pierwszy dzień kalendarzowej jesieni powitał pięknym słońcem. Wraz z nową porą roku do sanatoriów powoli powracają też kuracjusze.
Dziękujemy za przesłanie błędu