Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
20/02/2024 - 18:00

Krynica: gdzie schowała się zima? Przyroda wariuje, w ogródkach są pierwsze przebiśniegi

No i co z tą wiosną w środku zimy w górach? Aura pozostawia co nieco do życzenia. W Krynicy w niektórych przydomowych ogródkach pojawiają się już pierwsze przebiśniegi. Jednak na stokach wytrwale szusują narciarze i snowboardziści.

Aura pozostawia co nieco do życzenia. W Krynicy poczuć można powiew wiosny. W górach w połowie lutego, na termometrze 11 C i przyroda wariuje. W przydomowych ogródkach zaczynają pojawiać się pierwsze delikatne kwiatki.

W innych miejscach, położonych od strony południowej, na drzewach dostrzec można bazie i zawiązki listków. Dzięki działaniu promieni słonecznych za miesiąc powinny się rozwinąć. Niestety, ostatnio słońca jak na lekarstwo! 

Czy to oznacza, że sezon wiosenny został rozpoczęty?

W górach czekamy niecierpliwie na powrót zimy, tym bardziej, że ferie rozpoczęli uczniowie województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Ich wypoczynek potrwa do 25 lutego.

Korzystając z ostatnich dwóch tygodni ferii narciarze i snowboardziści, szusują na stokach, chociaż warunki nie są idealne. (MK). fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu