Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
28/02/2023 - 11:30

Krynica: bazie i pierwsze krokusy. 1 marca witamy meteorologiczną wiosnę

W Krynicy i Muszynie, po pochmurnych dniach nareszcie zza chmur wyjrzało słońce. Tęsknimy za wiosną, pierwszymi podmuchami cieplejszego powietrza, kwiatami i śpiewem ptaków. Kiedy nadejdzie? Ta meteorologiczna już 1 marca.

W Krynicy i Muszynie, po wielu pochmurnych dniach nareszcie zza chmur wyjrzało słońce. W górach jest mrożno, w nocy termometr wskazuje nawet kilka kresek poniżej zera, dlatego na halach i stokach narciarskich utrzymuje się pokrywa śnieżna. 

A my tęsknimy już za wiosną, pierwszymi podmuchami cieplejszego powietrza, kwiatami i śpiewem ptaków. Kiedy się rozpocznie? 

Ta meteorologiczna nadejdzie już 1 marca i potrwa do końca maja. Według tej klasyfikacji rok podzielony jest na cztery pory, w zależności od panujących w nich temperatur.

Wiosnę kalendarzową (astronomiczną) powitamy 21 marca, gdy zrówna się długość trwania dnia i nocy, a Słońce wejdzie w znak Barana. 

Natomiast na tę przyrodniczą wiosnę poczekamy do końca marca, gdy na drzewach pojawią się pierwsze liście, a trawy się zazielenią. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu