Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
22/05/2018 - 17:20

Kordian ma nową super furę i rozbił blisko 34 miliony

Znany z zamiłowania do amerykańskich aut Król disco polo z Żeleźnikowej Wielkiej ma nowy samochód? Mknącego po autostradzie A4 Kordiana można zobaczyć na wrzuconym do sieci filmiku.

Kordian Cieślik jest zapalonym fanem amerykańskiej motoryzacji. W jego garażu stoją dwie limuzyny: Lincoln i Chrysler oraz furgon Chevroleta, który sprawił sobie na długie trasy koncertowe. Tuż obok jego rodzinnego domu w malowniczej podsądeckiej wsi zaparkowany jest również klasyczny automobil. Teraz jego kolekcja wzbogaciła się o czerwoną corvettę.

Kordian może się pochwalić nie tylko kolekcją samochodów, ale także ciągle szybującą w górę liczbą odsłon klipu disco do swojego największego przeboju ,,Dziewczyna z gór" . Piosenka stała się wielkim hitem YouTube i kanału PoloTV. W internecie ma już blisko 35 milionów wyświetleń!

Dziewczyna z gór”, czyli muzyczne połączenie skocznych rytmów disco z góralskim folklorem i miłosną historią, premierę w sieci miała pod koniec września 2014 roku.

- Czas, w którym napisałem piosenkę, nie trwał nawet godzinę. Najpierw zagrałem melodię, a potem, pomyślałem, że to musi być o jakieś dziewczynie związanej z górami. Tekst dość łatwo przyszedł mi do głowy. Nie ukrywam, że ta piosenka ma w sobie duszę. W tym momencie byli u mnie w pokoju rodzice i podsłuchiwali, co robię - mówił w jednym z wywiadów Kordian.

Nie zapomnę tego dnia. Tata dopowiedział mi „pod Tatrami szukaj jej”, więc rodzice trochę przyczynili się do powstania tej piosenki. Jeśli chodzi o sam teledysk, to wszystko jest przeze mnie zaaranżowane nawet w najmniejszym szczególe. Chyba spodobał się ludziom, bo otrzymuje dużo maili i komentarzy na facebooku. „Dziewczyna z gór” wymiata – mówił muzyk.

[email protected] fot.jm archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)