Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
15/03/2023 - 14:35

Kolejowe problemy. Co się stało z autobusem zastępczym? POLREGIO wyjaśnia!

W niedzielę, 12 marca 2023 roku pasażerowie pociągu POLREGIO byli zmuszeni skorzystać z zastępczej komunikacji na trasie Tarnów - Krynica-Zdrój. Autobus przyjechał tylko jeden, przez co wiele osób musiało czekać na kolejny. Trwało to około półtorej godziny. Dziś znamy już stanowisko przedstawiciela POLREGIO.
Kolejowy problemy. Co się stało z autobusem zastępczym? POLREGIO wyjaśnia

Zobacz też: Na trasie Tarnów - Krynica Zdrój komunikacja zastępcza była… i zniknęła!

Nie tak dawno pisaliśmy o nieprzyjemnej sytuacji do jakiej doszło na trasie Tarnów - Krynica Zdrój. Pasażerowie pociągu mieli przesiąść się do komunikacji zastępczej i wtedy zaczęły się problemy. Zabrakło autobusu, by wszystkich pomieścić, a na kolejny trzeba było czekać ok. półtorej godziny.

Kolejowe problemy. Co się stało z autobusem zastępczym? POLREGIO wyjaśnia!

Polregio tłumaczy, dlaczego doszło do opóźnienia

Postanowiliśmy zapytać przewoźnika pociągów, dlaczego do tej sytuacji w ogóle doszło, z jakiego powodu na przystanku znajdował się tylko jeden autobus, skąd tak duże opóźnienie i czy ludzie mogą liczyć na rekompensatę. W odpowiedzi otrzymaliśmy następujący komentarz od Beaty Malec, naczelnika Działu ds. Handlowo-Ekonomicznych POLREGIO S.A.:

- Dzień dobry, na wstępie wyjaśniam, że w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury kolejowej tj. PKP Polskie Linie kolejowe S.A. od dnia 12 marca - 10 czerwca br. została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Tarnów – Krynica Zdrój i odwrotnie za odwołane pociągi. Prowadzone prace, których celem jest poprawa stanu infrastruktury, a co za tym idzie skrócenia czasu jazdy pociągów, generują niestety różne uciążliwości w odbywaniu podróży.

Odnosząc się do sytuacji, o której pan pisze informujemy, że kierownik pociągu w związku z wyjątkowo zwiększoną frekwencją w pociągu numer 33155 relacji Kraków - Krynica Zdrój, a który od dnia 12 marca br. na odcinku Tarnów - Krynica Zdrój obsługiwany jest zastępczą komunikacją, zgłosił ten fakt do dyspozytury zakładowej, celem zamówienia dodatkowego autobusu.

Przewoźnik kołowy zapewniał, że dodatkowy autobus zostanie podstawiony za około 20 minut, jednak jak wyjaśnia autobus po przyjeździe do Tarnowa uległ awarii. W związku z tym zdarzeniem podjął dalsze działania w zakresie zorganizowania kolejnego autobusu, co niestety wydłużyło czas oczekiwania pasażerów. Jednocześnie nadmieniamy, że zostały poczynione kroki dotyczące uruchomienia większej liczby autobusów, aby zaistniała sytuacja więcej się nie powtórzyła.

Jest nam niezmiernie przykro, że podróżni byli narażeni na niedogodności związane z powyższą sytuacją jednocześnie, uprzejmie przepraszamy za wszelkie niedogodności w odbywaniu podróży - pisze naczelnik.

Nie na wszystkie pytania uzyskaliśmy odpowiedź, jednak Polregio ustosunkowało się do naszej prośby. Miejmy nadzieję, że do podobnej sytuacji więcej nie dojdzie. (D. Wojda), fot. D. WojdaDziękujemy za przesłanie błędu