Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
04/01/2019 - 19:30

Kogo spotkało podwójne szczęście? Nasze pierwsze bliźnięta w nowym roku

Jak zawsze z wielką pompą witane są pierwsze bliźnięta, które przychodzą na świat w nowym roku. Szczęśliwi rodzice podwójnego szczęścia otrzymują czeki na wyprawki dla maluchów. Dla każdego po pięć tysięcy złotych. W tym roku za jednym zamachem dwójka dzieci urodziła się Sylwii i Pawłowi, mieszkańcom Krakowa.

Bliźniaki - chłopiec i dziewczynka - kazały na siebie czekać prawie do wschodu słońca. Dokładnie o 6.40 przyszedł na świat ważący 1900 g Piotruś, sześćdziesiąt sekund później, o 6.41, dołączyła do niego siostrzyczka – Lilianna (1615 g). Dzieci urodziły się w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek.

W Nowy Rok minutę po północy w szpitalu Rydygiera przyszła na świat pierwsza Małopolanka –Malwinka. Mała waży 3350 g i mierzy 55 cm. W domu czeka na nią starszy brat, czteroletni Aleksander. Rodzicami pierwszego noworocznego dziecka są Joanna i Grzegorz z Masłomiący z gminy Michałowice.

Z gratulacjami, a także pieniężną z „wyprawką” od samorządu województwa małopolskiego dla rodziców i całej trójki maluchów pojechała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

- Serdecznie gratuluję rodzicom dzieci, które przyszły na świat w pierwszym dniu Nowego Roku. Wierzę, że to dobry znak. Życzę maluchom i ich rodzicom przede wszystkim dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień– mówiła Marta Malec-Lech.

[email protected] fot.UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe