Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
02/12/2020 - 00:35

Już czas zacząć przygotowania świąteczne

W niedzielę pogoda powitała nas wszystkich najpiękniejszym widokiem jaki można było sobie wymarzyć. No, po prostu bajka.

Już czas zacząć przygotowania świąteczne
Śnieżna sceneria jaką ujrzałam za oknem sprawiła iż  wstąpiły we mnie nowe siły i chęć do działania. Wszystko jest możliwe, nie ma problemu z którym nie mogę się zmierzyć i go pokonać. Tak więc do dzieła.

Rozpoczynający się adwent w zimowej aranżacji nierozerwalnie nasunął mi  myśl o Bożym Narodzeniu i  o przygotowaniach z tym związanych. Sprzątanie, gotowanie, pieczenie, dekorowanie i co najgorsze zakupy i to nie tylko te spożywcze, ale przede wszystkim zakupy prezentów pod choinkę. Cała ta przedświąteczna bieganina i stres z tym związany – czy zdążymy ze wszystkim, czy o kimś lub o czymś nie zapomnieliśmy... Pytań i wątpliwości z wyborem prezentów jest bez liku – co kupić, komu, gdzie, w jakim kolorze, co spodoba się siostrze, a co bratu, co kupić , jak gdzie kiedy i znowu jak gdzie kiedy – w kółko te same myśli i  jeszcze czy zdążę przed zamknięciem, czy będzie w odpowiednim rozmiarze, kolorze itp.

Zawsze podziwiałam i podziwiam osoby, które są systematyczne i działają według przyjętego planu- mają przygotowaną listę i realizują go punkt po punkcie bez chaosu i na spokojnie.

Ja niestety wszystko - no może nie wszystko - ale większość zostawiam na ostatnią chwilę i w efekcie nerwy i stres  tym związany potrafią  przesłonić mi  „ducha świąt i radość z nimi związane”- jak zrobić 10 różnych rzeczy w tym samym czasie i nie dać się zwariować. Olśniło mnie - w działaniach biorę przykład z Boga - tylko na odwrót. On, stwarzając świat, pracował przez sześć dni, a siódmego dnia odpoczywał. Ja  6 dni odpoczywam, a siódmego dnia pracuję.

W związku z tą refleksją, w tym roku postanowiłam działać troszkę inaczej  i na pierwszy ogień idą zakupy prezentów. Postaram się relacjonować na „żywo postęp w przygotowaniach świątecznych”. Tak więc ”Lista prezentów dla najbliższych”.

Pomysł jest iście genialny w swej prostocie i do wykorzystania przez wszystkich - gdy w głowie pustka i brak pomysłów na prezenty. Przygotowałam dla najbliższych pismo w żartobliwym tonie, które - mam nadzieję - spełni swoje zadanie i lista prezentów sama się wypełni. Tekst poniższego pisma do pobrania w Wordzie.

Adresaci: Najbliższa  Rodzina

Nowy Sącz, dnia 1.12.2020

Wezwanie do udzielenia informacji i przedstawienia dokumentu przez  Brata, Bratową, Bratanicę/ Bratanka, Siostrę, Siostrzenicę/Siostrzeńca, Szwagra i inne osoby[1]

W związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym do Świąt Bożego Narodzenia Anno Domini 2020 wobec Pana/ Pani wszczęte zostało postępowanie kontrolne na podstawie art.10 § 2 świątecznego kodeksu rodzinnego i opiekuńczczego2] w związku z art. 3 ust. 1  ustawy o dobrych obyczajach świątecznych i zasadzie wzajemności

wzywa się Pana/Panią do przedstawienia listy zawierającej propozycję prezentów ( w co najmniej 3 wariantach cenowych- normalnym, średnim i wypasionym).

Informacje i dokumenty należy przesłać lub dostarczyć osobiście w terminie 3 dni od daty otrzymania niniejszego pisma do siedziby Koordynatora Zespołu ds. Prezentów pod Patronatem Pani Mikołajowej[3] pod adresem …. ( Pod Śniegową Kołderką- kto ma to rozumie, kto nie ma ten zazdrości), mailowo… lub pod numerem tel. …

Niezłożenie wymaganych informacji narazi Pana/Panią na konsekwencje w postaci :

  •  rózgi pod choinką,
  •  nietrafionego prezentu,
  •  braku prezentu pod choinka

co może skutkować płaczem i zgrzytaniem zębami w terminie późniejszym. W razie pytań prosi się o kontakt z osobą prowadzącą postępowanie tj. inspektorem kontroli prezentów „C. B.1”.

Inspektor Kontroli Prezentów

„C. B.1”

 

[1] właściwe wybrać,  podkreślić i wstawić imię

[2] Ten kodeks to podstawa i mam nadzieję  ze wszyscy go  znacie

[3] twarzą Kampanii Świątecznej jest Pan  Mikołaj natomiast wszelkie prace wykonuje i koordynuje Pani Mikołajowa wraz z Zespołem w skład którego wchodzę : Ja, Ja i jeszcze raz Ja

POBIERZ PISMO

Tym pomysłem podzieliwszy się z wami, zapraszam na jutro, kiedy podzielę się kolejnymi refleksjami i pomysłami jak zrobić, a się nie narobić.. Już jutro – Idealny prezent dla wszystkich (których kochamy). (Ciocia B.)Dziękujemy za przesłanie błędu