Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
31/07/2022 - 12:30

Jesienią będziemy podziwiać Tatry z wieży na Malniku. A kiedy wjedziemy kolejką?

Już jesienią tego roku powinniśmy podziwiać przepiękną panoramę Tatr z wieży widokowej na Malniku w Muszynie. Natomiast budowa kolejki gondolowej, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna ruszyć wiosną 2023 roku.

Malnik (726 m.n.p.m) jest szczytem górskim w zachodniej części Gór Leluchowskich. Ze wzgórza roztaczają się przepiękne krajobrazy na Muszynę, Wielką Pustą, Radziejową. W pogodne dni można stąd dostrzec Tatry Bielskie. Wkrótce na szczycie powstanie wieża widokowa, wybudowana też będzie kolejka gondolowa. 

-Muszyna ma już pozwolenie na budowę wieży widokowej na Malniku. Rozpoczynamy teraz procedurę przetargową i będziemy przystępowali do realizacji tej inwestycji - mówi burmistrz Jan Golba. - To nie jest skomplikowana budowa i powinna zostać ukończona w krótkim czasie. Zakładamy, że jeszcze w tym roku będziemy mogli z tej wieży skorzystać.

- Jeśli chodzi o kolejkę gondolową to jest to inwestycja trudniejsza, o wiele bardziej kosztowna, idąca w dziesiątki milionów złotych. Obecnie jesteśmy na etapie administracyjnym, na etapie decyzji środowiskowej. Przygotowaliśmy koncepcję tej kolejki, wykupiliśmy tereny pod podpory, pod stację dolną, pod stację górną.- dodaje burmistrz Jan Golba. 

- Teraz będziemy przygotować dokumenty pod budowę. Zakładamy, że na koniec stycznia 2023 roku dokumentacja, wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowa.

- W przyszłym roku, jeśli wszystko dobrze pójdzie, będziemy się starać rozpocząć tę budowę. Zakładamy, że będzie ona przebiegać w okresie wiosenno-letnim. Zarządcą kolejki zostanie miasto. - mówi burmistrz. (MK). fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu