Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
31/08/2022 - 22:50

Jedna jest gwiazdą Hollywood, druga jest gwiazdą telewizji. Nie wstydzą się sądeckiego zaścianka [WIDEO]

Od roli estradowej artystki śpiewającej piosenki dla dzieci, woli rolę celebrytki. Majka Jeżowska, która obraziła mieszkańców swojego rodzinnego Nowego Sącza, na jeden dzień zaistniała w mediach. Na czołówki serwisów trafiła też inna nasza krajanka Joanna Kulig. Znana filmowa gwiazda, która robi zawrotną karierę za granicą, nieoczekiwanie zjawiła się na dożynkach w Muszynce. Aktorka często mówi o swoim przywiązaniu do rodzinnej wsi. Nie tylko ona nie wstydzi się swojego „zaścianka”.

Nie tylko Majka Jeżowska trafiła na czołówki krajowych serwisów.  Niemal w tym samym czasie media obiegła informacja o naszej innej krajance, Joanne Kulig. Aktorka, która zrobiła oszałamiającą karierę za granicą, niespodziewanie pojawiła się na dożynkach w Muszynce, gdzie  razem z zespołem Pogranicze śpiewała swój wielki przebój z filmu „ Zimna wojna” .

Gwiazda Hollywood na wiejskich dożynkach

Dziękowała też mieszkańcom Muszynki za to, że wspierali ją w drodze do sukcesu. Kulig chętnie ze wszystkimi rozmawiała i nie odmawiała pozowania do selfie. Zdjęcie z dożynek pokazała swoim fanom na Instagramie.

czytaj też Nasz Kordian z Żeleźnikowej i Edyta Górniak? Sensacyjny romans wisi w powietrzu!

czytaj też „Dziewczyna petarda”. Sądecka milionerka Instagrama rzuciła fanów na kolana

Pochodząca z Muszynki aktorka słynie ze skromności i przywiązania do rodzinnych stron.  Lubi przy tym podkreślać, że nie jest góralką, tylko laszką. 

– Bardziej mówi się o nas Lachy Sądeckie, bo nie mamy takiej typowo góralskiej gwary, jak choćby w Zakopanem, ale nie brak nam na pewno góralskiej krzepy – opisuje swoje rodzinne strony Joanna Kulig i podkreśla, że chętnie wraca do Muszynki, żeby się wyciszyć i odpocząć od wielkiego świata. Jak twierdzi, tam jest bliżej ziemi, liczą się sprawy codzienne, a nie kino i wielka kariera. 

W plotkarskich pismach niewiele można wyczytać na temat prywatnego życia aktorki. Jej mężem jest reżyser Maciej Bochniak. W jednym z wywiadów z humorem opowiadała, jak czasem mąż przywołuje ją do porządku.  -Mogłabyś tak głośno nie śpiewać, ludzie się oglądają – słyszę często w kościele od męża. Odpowiadam mu: U nas w Muszynce wszyscy śpiewają pełnym głosem.

Kto jeszcze nie wstydzi się tego, że pochodzi z sądeckiego "zagłębia kościelno-zaściankowego"?

Czytaj na następnej stronie. Kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu