Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
25/11/2018 - 08:15

Iza Szafrańska poza The Voice of Poland. Jurorzy nie szczędzili jej pochwał

- Przykułaś moją uwagę od samego początku. Moje dziecko mnie zapytało: czy się tato zakochałeś? - zachwycał się Piotr Cugowski po występie Izy Szafrańskiej, która w kolejnej odsłonie The Voice of Poland walczyła o udział w finale. Pochwał nie szczędzili jej i inni jurorzy, ale ostatecznie Iza przegrała. Poległa w rywalizacji na sms-y, które wysyłali widzowie telewizyjnego, muzycznego show.

Na kilka godzin przed występem w nadawanym na żywo programie Iza Szafrańska na swoim profilu na Facebooku napisała, żeby trzymać za nią kciuki, bo stres sięga zenitu. Walka toczyła się o najwyższą stawkę, o wejście do finału. Tym razem uczestnicy programu śpiewali covery utworów polskich wykonawców. Prezentowali też swoje autorskie piosenki.

Czytaj też Iza Szafrańska z Lipnicy Wielkiej z głosem jak huragan w The Voice of Poland

Iza brawurowo zaśpiewała wielki przebój zespołu Bajm " Co mi Panie dasz". Publiczność szalała, a jurorzy byli zachwyceni.

- Tak samo przekonująco wypadasz w balladach, jak i w szybkich piosenkach. Taki wachlarz daje artystce możliwość i rozgrzania publiczności i wzruszania. To jest przepiękne. Nie jesteś jednowymiarowa, tylko masz w sobie i ogień i wrażliwość - mówiła Patrycja Markowska.

- Można było poczuć twoją pewność, pewność tego, że jesteś na scenie, że chcesz tam być i że finał to jest odpowiednia droga dla ciebie - chwalił występ Izy Grzegorz Hyży.

A już za chwilę Iza znowu szalała na scenie. Zaprezentowała swój debiutancki singiel zatytułowany ,,Zatapiam się". Jak zdradziła lipniczanka, po raz pierwszy mogła zaprezentować swoją twórczość, która jak dotąd lądowała w szufladzie.

czytaj też Iza Szafrańska zmiotła z ringu rywala w bitwie na głosy w The Voice of Poland

- Komponowałam, pisałam teksty, natomiast nigdy nie ujrzało to światła dziennego. To dobry czas i moment, żeby pokazać to, co mam w duszy - mówiła Szafrańska. -Bardzo chciałam, żeby to była ballada, bo najlepiej czuję się w takich klimatach.

Zaśpiewała swoją balladę i znowu dała z siebie wszystko.Patrycja Markowska przyznała, że na tym etapie rywalizacji, kiedy zostali już tylko najlepsi, o zwycięstwie decydują niuanse. Uznała, że lepsza była rywalka Izy, Natalia Zastępa.

- Wybór jest bardzo trudny - mówił - Piotr Cugowski. -Przykułaś moją uwagę od samego początku. - Moje dziecko mnie zapytało: czy się tato zakochałeś? Jedyne co mógłbym powiedzieć, nie bój się przebijać przez swoje emocje i zaufać swojemu odbiorcy. Trzymasz się jakiejś niewidzialnej poręczy. Tak mi się wydaje. I nie chcesz jej puścić- mówił  juror i  też wskazał na konkurentkę Izy.

Grzegorz Hyży przyznał, że obydwie wokalistki mają wyjątkową barwę głosów, ale orzekł, że wykonanie autorskiego utworu i pewność na scenie przeważyły szalę zwycięstwa na rzecz Izy.

Decydujący głos należał do Michała Szpaka, trenera drużyny, w której znalazła się Szafrańska. Miał do dyspozycji sto punktów, które mógł rozdzielić między rywalki.

- Jestem niezwykle zestresowany tą sytuacją. Nieco więcej poszukiwania i pracy w wykonanie swojego autorskiego singla włożyła Iza. Wiem ile cię to kosztowało. Śpiewasz sercem, dlatego daję ci pięćdziesiąt jeden procent moich głosów - mówił Szpak.

Iza zwycięstwo miała już prawie w garści. Ale na ostateczny werdykt złożyły się jeszcze głosy telewidzów, którzy wysyłali na swojego faworyta sms-y. To starcie Szafrańska przegrała.

- Było pięknie cię słuchać i pięknie na ciebie patrzeć żegnał pokonaną, schodzącą ze sceny prowadzący program Tomasz Kammel

Iza walkę o wejście do finału The Voice of Poland przegrała, ale natychmiast na jej Facebooku pojawiły się krzepiące wpisy mieszkańców rodzinnej Lipnicy Wielkiej.  

Iza dziękujemy za promocję jaką wykonałaś dla Lipnicy Wielkiej i całej gminy Korzenna! Byłaś zdecydowanie najlepsza. Dziękujemy i prosimy o jeszcze. Wiemy że jeszcze nie raz usłyszymy o Tobie nie tylko na naszych lokalnych scenach!

Jesteś i będziesz dla mnie najlepsza. Mega szacunek i słowa uznania dla ciebie.

Izunia, byłaś i jesteś super. Dla mnie i dla nas tu wszystkich jesteś najlepsza Trzymamy kciuki i myślę że wszyscy już niebawem usłyszymy o tobie.

Nie tylko cudownie zaśpiewałaś, ale i wyglądałaś jak wielka diwa. Jestem przekonana, że twoja muzyczna droga będzie się dalej pięknie rozwijać czego z całego serca ci życzę.

Przegrała walkę o finał, a dla nas wygrała! Wejdźcie na nasz funpage i dajcie jej całe mnóstwo lajków!

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. You Tube The Voice of PolandDziękujemy za przesłanie błędu