Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
30/01/2020 - 16:00

Ile za bilet autobusowy do Krakowa? Stawki z roku na rok rosną

Mieszkańcy Sądecczyzny narzekają na wzrost cen biletów autobusowych do Krakowa. Podwyżki są odczuwalne szczególnie dla tych, którzy do stolicy podróżują kilka razy w tygodniu. O przyczyny tego zjawiska pytamy prezesa zarządu spółki Voyager Transport.

- Głównym powodem wzrostu cen jest inflacja – wyjaśnia Kamil Wojtarowicz. - Rośnie ogólny poziom cen towarów i usług oferowanych w gospodarce. Usługi transportowe na terenie Sądecczyzny nie podlegają wyjątkowi, więc skoro cena biletu w 2019 roku kształtowała się na poziomie 19 zł, a inflacja wyniosła ok. 3 proc. w ujęciu rocznym (według GUS w transporcie to poziom 3,8 proc.), wynika z tego, że cena w roku następnym powinna wzrosnąć o około 1 zł.

Do tego dochodzi wzrost kosztów wynagrodzeń oraz obsługi pojazdów. Dlatego też stawki z roku na rok ulegają niewielkiej zmianie. Jeżeli natomiast klient nie jest chętny aby odczuć taką zmianę, może kilkoma kliknięciami zakupić bilet przez internet, korzystając z promocji "Tanie e-podróżowanie”. 

Bilet autobusowy normalny w przypadku przewoźnika Voyager kosztuje 20 zł, a ulgowy (przysługujący uczniom, studentom i seniorom) 19 zł. Korzystając z usług Szwagropola za podróż do Krakowa zapłacimy 20 zł, bez względu na to, czy ktoś ma legitymację uczniowską. Zniżka dla studentów, doktorantów i uczniów jest natomiast respektowana przy biletach miesięcznych.

[email protected], fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020