Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
20/11/2019 - 13:40

Gorliczanie mają sokole oko i celność Rambo

Członkowie klubu żołnierzy rezerwy Ligi Obrony Kraju w Gorlicach zdobywają medal za medalem. W województwie małopolskim to absolutnie ścisła czołówka.

Gorliczanie w strzeleckiej czołówce


W zawodach z cyklu Grand Prix organizowanym przez Małopolską Grupę Wojewódzką IPA gorliczanie nie mieli sobie równych. W tym roku odbyły się turnieje w Tarnowie, Nowym Targu, Gorlicach. W zawodach w Nowym Sączu IPA Gorlice zwyciężyła w składzie: Jan Ślusarz, Janusz Grabarz, Wiesław Ćwiklik oraz Robert Karwat. Drugie miejsce także należało do gorlickiej ekipy w składzie: Dariusz Firszt, Bogusław Szura, Paweł Gryboś oraz Piotr Szczerba.

Gorliczanie radzili sobie świetnie także indywidualnie. Jan Ślusarz zajął I miejsce w konkurencji karabin oraz II miejsce w pistolecie i I miejsce w dwuboju. Wiesław Ćwiklik sięgnął natomiast po II miejsce (karabin) i na tym samym stopniu podium uplasował się w dwuboju. 

Ostatecznie, po podsumowaniu wyników z czterech serii zawodów Grand Prix, wyłoniono zwycięzcę cyklu. Okazała się nią drużyna IPA Gorlice (w skład wchodzili także przedstawiciele gorlickiego LOK), która zdobyła Puchar Przewodniczącego Małopolskiej Wojewódzkiej Grupy IPA. Najlepszym zawodnikiem Grand Prix okazał się Janusz Grabarz (LOK Gorlice). 

Każdy może spróbować swoich sił w treningu strzelania. Wystarczy udać się do najbliższej strzelnicy i stosować do regulaminu oraz zaleceń instruktora. Koszt wynajmu stanowiska na 30 min. to ok. 20 zł, a cena jednego strzału w zależności od rodzaju broni to 2,5 - 5 zł. Do ceny należy doliczyć naboje, kupowane na sztuki (1-5 zł/szt.)

Paweł Swarlik, fot. KŻR LOK GorliceDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)