Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
02/10/2018 - 16:00

Finalistki Miss Polski przyjechały do chorego Norberta

Finalistki konkursu Miss Polski 2018 przebywają na zgrupowaniu pod Krakowem, ale podróżują po całej Małopolsce. Dzisiaj były w Krynicy-Zdroju, gdzie w Pijalni Głównej spotkały się z 12-letnim Norbertem Gumolą, chłopcem chorym na raka. Najpiękniejsze Polskie dziewczyny miały dla niego drobny upominek.

Finalistki Miss Polski 2018 przygotowują się do grudniowej gali na zgrupowaniu w Racławicach. Najpiękniejsze Polki podróżują po Małopolsce. Były już m.in. w Ojcowie na wyśmienitym pstrągu, odwiedziły także Krynicę. W Pijalni Głównej spotkały się z 12-letnim Norbertem Gumolą, który od roku walczy z nawrotem choroby nowotworowej. Od najpiękniejszych Polek chłopiec otrzymał myszkę do komputera, gdyż jak słyszały, lubi gry komputerowe.

W ścisłym finale, który odbędzie się 9 grudnia w Krynicy-Zdroju, zobaczymy 28 najpiękniejszych Polek z niemal wszystkich zakątków Polski. Reprezentują między innymi: Pomorze, Podlasie, Śląsk, Opolszczyznę, Mazowsze, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską, Kujawsko-Pomorską i Warmińsko-Mazurską. Jest też przedstawicielka Polonii Brytyjskiej.

Finalistki wyborów Miss Polski 2018 mają w sumie 613 lat i prawie 5 kilometrów „długości”. Wśród nich znajdują się studentki uniwersytetów medycznych, przyrodniczych, AWF Politechniki. Są również właścicielki prywatnych biznesów, prezenterki telewizyjne, pielęgniarki, kelnerki, kosmetyczki i stewardessy. Jedne piszą wiersze, opowiadania i teksty piosenek, inne  grają na wiolonczeli czy fortepianie,  ale kiedy trzeba – potrafią pomóc przy naprawie traktora.

(MKA) fot. Dorota Tyszka, własne

Dziękujemy za przesłanie błędu