Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
29/05/2024 - 14:40

Dzień Dziecka w Limanowej. Zobacz, co tam się dzieje!

Dzień Dziecka to szczególny dzień do świętowania przez nasze pociechy. W wielu miejscach z tej okazji odbywają się liczne wydarzenia. Również Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas zorganizowanego Dnia Dziecka, w Parku Miejskim w Limanowej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 dnia 2 czerwca (niedziela) w Parku Miejskim w Limanowej. 

Istotnym punktem programu będzie Talent Show, skierowany do mieszkańców Limanowej i Powiatu Limanowskiego od 10 roku życia. Podczas XIII edycji konkursu dzieci, młodzież i dorośli zaprezentują swoje wyjątkowe umiejętności przed jury, walcząc o tytuł najzdolniejszego laureata i o nagrodę.

Na limanowskiej scenie zaprezentują się dziecięce grupy taneczne pod kierunkiem pani Ełły Witeckiej i pani Patrycji Tokarczyk, które łączą świetną zabawę, aktywność fizyczną i naukę pracy w grupie. 

Po pierwszych występach Burmistrz Miasta Limanowa oficjalnie rozpocznie Dzień Dziecka uroczystą przemową. Zostaną zaprezentowani również zwycięzcy „IX Biegu Osiedlowego na 1 Milę”, który odbywa się w tym samym dniu  w godzinach 9:00 – 12:30 w Parku Miejskim.

Na scenie zobaczymy również uczestników Dziecięcej Triady Artystycznej, laureatów konkursu recytacji poezji oraz uczniów zespołu regionalnego „Lachy Limanowskie”, działającego przy Szkole Muzycznej „Studio Muzyki” w Limanowej, którzy zaprezentują swoje umiejętności gry na skrzypcach.

Dziecięca Grupa Zespołu Regionalnego „Limanowianie” zagra utwory w innych niż dotąd aranżacjach, przenosząc uczestników do magicznego świata Pana Kleksa. Dzieci wykonają także utwory z regionalnego repertuaru.

Akademia Tańca JustDance zaprezentuje choreografie tańca jazzowego z elementami gimnastyki. Taniec jazzowy charakteryzuje się lekkością i widowiskowością, łącząc elementy baletu i gimnastyki.

W programie znajdzie się również spektakl muzyczno-taneczny pt. "Nasz niemy krzyk w obronie Ziemi!" w wykonaniu uczniów klas 4a, 4c i 6a Szkoły Podstawowej nr 3. Spektakl opowiada o zagrożeniach Ziemi i jej pięknie. 

Na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo interaktywnej zabawy z grupą animacyjną Kokardkowa Kraina, która zapewni gry, konkursy i integrację, oferując niesamowitą dawkę humoru i dobrej energii dla całej rodziny.

Atrakcje:

  • dmuchańce,
  • koncerty i występy,
  • gry, zabawy i animacje,
  • warsztaty oraz konkursy z nagrodami,
  • pokazy służb mundurowych,
  • słodkości oraz napoje,
  • zabawki oraz wiele innych.

Organizatorem wydarzenia jest Limanowski Dom Kultury. Zaś patronat honorowy pełni Burmistrz Miasto Limanowa. Więcej szczegółów wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Limanowskiego Domu Kultury.

Tymczasem w Nowym Sączu na dzieci czekają bezpłatne warsztaty Street Art z Mgr Morsem

([email protected]) źródło: https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-wyjatkowy-dzien-dzieckaDziękujemy za przesłanie błędu