Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
10/06/2019 - 11:40

Charytatywne, parafialne Święto Rodziny w Powroźniku z „Lachersami”

Na przykościelnym placu w Powroźniku w niedzielne popołudnie po raz drugi odbyło się parafialne święto rodziny, z którego dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Gwiazdą wieczoru byli „Lachersi”. Synoptycy przepowiadali nawałnice i gradobicia, a była wspaniała pogoda i tłumy ludzi.

 „Rodzina zawsze razem” pod tym hasłem przy kościele pw. św. Judy Tadeusza w Powroźniku po raz drugi odbył się festyn parafialny. Jego inicjatorami są: miejscowy proboszcz ks. Andrzej Romanowski, rada parafialna i parafialny oddział Caritas.

Festyn jest okazją szukania tego, co łączy parafian oraz cieszenia się ze wspólnego przebywania. Niemniej ważne jest scalanie rodziny parafialnej, która się rozwija i przybywa jej nowych mieszkańców.

 - "Chcemy, aby i parafianie czuli się tu dobrze, a sąsiad bliżej poznał sąsiada". mówi ks. Andrzej Romanowski. - "We wspólnocie łatwiej pokonywać wszelkie trudności, jeśli poczujemy, że możemy coś razem zrobić".

Festyn parafialny jest wspólnotowym święte z bogatym programem artystycznym. Święto rodziny rozpoczęła Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie wystąpili min: słowacki zespół „Wesołe Harmonijki”, Orkiestra Gedeon Richter Polska z Grodziska Mazowieckiego, wokalistka Hanna Chmielewska, a także formacja taneczna „Fruciaki”.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Lachersi”, finalista programu „Must be the music”, w repertuarze którego nie zabrakło utworu  „Byłem w Karcmie”.

Podczas święta parafialnego można było wziąć udział w loterii fantowej z cennymi upominkami i nagrodami w losowaniu głównym, poczęstować się smacznymi potrawami i wypiekami, daniami grillowymi, lodami.

W programie znalazło się też sporo atrakcji i konkursów dla dzieci w Strefie Aktywności Dziecka, takich jak „dmuchaniec”, ściana wspinaczkowa, malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych, obserwacja plastra pszczelego i inne.

Dochód z festynu jest przeznaczony na cele charytatywne parafii. W ubiegłym roku zebrano ponad 9 tyś. złotych.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)