Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
21/12/2019 - 23:20

120 osób starszych i potrzebujących zasiadło do wigilijnego stołu w Muszynie

120 osób starszych, samotnych i potrzebujących mieszkańców z terenu Miasta i Gminy Muszyny zasiadło do wspólnego, wigilijnego stołu. Gościom serwowano czerwony barszcz z uszkami, pierogi, potrawę z ryby oraz ciasto.

Wigilijny posiłek przy wspólnym stole jednoczy ludzi. Modlitwa, łamanie się opłatkiem, życzenia oraz pobrzmiewające w tle kolędy pozwalają zapomnieć o trudach dnia codziennego i cieszyć się narodzeniem Bożego Syna. W sobotę (21 grudnia) wieczerza opłatkowa dla osób starszych, samotnych i potrzebujących odbyła się w Muszynie.

 -Tradycyjnie Ośrodek Pomocy Społecznej, wspólnie z Urzędem Miasta organizują spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych, rodzin potrzebujących wsparcia z terenu miasta i gminy- wyjaśnia Grzegorz Łaś, dyrektor OPS, który witał gości.- Na wigilijne spotkania opłatkowe wysyłamy zaproszenia. W tym roku przyjęło je 120 osób. Spotykamy się w tym gronie, kolędujemy, składamy sobie życzenia i miło spędzamy czas.

Wspólnej modlitwie odprawionej przy świątecznym stole przewodniczyli: ks.Paweł Stabach, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Muszynie, wraz z ks. Arkadiuszem Klejnowskim. Niepowtarzalny klimat tworzyły piękne kolędy, świątecznie przystrojony stół i choinka.Gościom serwowano czerwony barszcz z uszkami, pierogi, potrawę z ryby oraz ciasto. Na spotkaniu wigilijnym nie zabrakło gospodarza Muszyny, Jana Golby, Jerzego Majki, przewodniczącego Rady Miasta, sekretarza gminy Katarzyny Rymarczyk -Wajdy.

Pomoc społeczna wspiera osoby i rodziny, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomaga zaspokajać ich niezbędne potrzeby i umożliwia życie w warunkach, odpowiadających godności człowieka. Ośrodki podejmują działania, zmierzające do życiowego usamodzielnienia osób potrzebujących wsparcia oraz pomagają się im zintegrować ze środowiskiem. 

(MK) fot. aut.

120 osób starszych i potrzebujących zasiadło do wigilijnego stołu w Muszynie
120 osób starszych, samotnych i potrzebujących mieszkańców z terenu Miasta i Gminy Muszyny zasiadło do wspólnego, wigilijnego stołu. Gościom serwowano czerwony barszcz z uszkami, pierogi, potrawę z rybą oraz ciasto.
Dziękujemy za przesłanie błędu