Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
03/07/2023 - 11:50

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: „Polana Piorun” to iście piorunujący zestaw atrakcji dla każdego

Piorun, Nawałnica, Błyskawica, Wicher, Huragan - tak nazywa się pięć domków, które tworzą całość „Polany Piorun”, kolejnego miejsca, do którego zabieramy Was w ramach projektu „Rowerem po wypoczynek na sadeckiej wsi”. Ośrodek mieści się w miejscowości Banica w gminie Uście Gorlickie na stokach wzgórza Piorun. Stąd możecie odkryć uroki Beskidu Niskiego mając jednocześnie w zasięgu ręki również Beskid Sądecki.

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: „Polana Piorun” to iście piorunujący zestaw atrakcji dla każdego

Dookoła piękna przestrzeń, w zasięgu ręki fantastyczne zabytki jak choćby piękna cerkiew Świętych Kosmy i Damiana w samej Banicy. A że przed wojną miejscowość zamieszkiwali niemal sami Łemkowie, w całej okolicy znajdziecie mnóstwo śladów po ich bytności. Traktując „Polanę Piorun” jako punkt wypadowy do eksploracji regionu, dojedziecie stąd do Krynicy-Zdroju, nad zalew Klimkówka (można tu wypożyczyć rower wodny, popływać, poopalać się na zagospodarowanej ostatnio plaży), do Wysowej-Zdroju – tu jest najcieplejszy basen w regionie.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Willa Świetlana, brama do piwniczańskich skarbów

Szlaków i tras dla rowerzystów, mówimy też o tych nieoznakowanych, jest tu bez liku. Okoliczne lasy obfitują w grzyby i to tu ponoć można znaleźć najwięcej rydzów. Trzeba się naprawdę postarać, żeby się tu nudzić. 

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: „Polana Piorun” to iście piorunujący zestaw atrakcji dla każdego

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chata Magóry, „pyszny” przystanek z Matką Naturą pod rękę

A jak wygląda oferta samej „Polany Piorun”? - Każdy z domków posiada własny taras z leżakami, stolikiem kawowym, stołem i krzesłami. Dla wyjątkowych pracusiów jest WiFi i specjalnie przygotowany kącik biurowy. Na zboczu góry znajduje się ogólnodostępny i duży taras idealny do praktykowania yogi albo leniwego opalania się na leżaku. Na terenie posesji można rozpalić ogniska w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach lub skorzystać z wiaty z grillem żeliwnym. Dla dzieci możemy polecić plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią, 2 trampolinami i piaskownicą. Dodatkowo mamy mnóstwo gier i zabaw ogrodowych oraz rozkładane boisko do siatkówki – zachęcają gospodarze obiektu.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: zdobądź szczyt Jaworzyny a odpocznij w Krynickiej Kolibie

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: „Polana Piorun” to iście piorunujący zestaw atrakcji dla każdego

- W miesiącach wakacyjnych największą atrakcją będzie duży basen i wodna ślizgawka. A na deszczowe popołudnia mamy tajną broń: Netflix i tv satelitarną w każdym z domków. Na pewno nie będziecie się nudzić! – rekomendują.

I jeszcze bardzo ważna informacja. - Jeżeli macie ochotę na pyszne, domowe śniadania lub obiady to Kuchnia u Wioli zapewnia świeże, przygotowane specjalnie pod zamówienie i zgodnie z Waszymi preferencjami dania z dostawą pod sam Domek – zaznaczają prowadzący ośrodek.

Resumując – przedstawiliśmy Wam właśnie miejsce, gdzie odpoczniecie naprawdę niezależnie od pogody. Ładujcie akumulatory!

DANE KONTAKTOWE:

Polana Piorun

Banica 75, 38-315 Uście Gorlickie

tel. +48 517 516 985

e-mail: [email protected]

www.polanapiorun.pl

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu