Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
17/08/2023 - 16:05

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: JordaNova, dla rowerzystów strategiczny punkt wypadowy

Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych w gminie Stary Sącz to dla rowerzystów strategiczny punkt wypadowy. Dlaczego? Sprawdźcie w naszym kolejnym odcinku cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: JordaNova, dla rowerzystów strategiczny punkt wypadowy

Gołkowice Górne w gminie Stary Sącz to wyjątkowe, strategiczne miejsce wypadowe, w każdy punkt na mapie, który Wam się w tej okolicy zamarzy. Gdy skręcicie pod kościołem na Gaboń - pieszo lub na rowerze – dotrzecie do Schroniska PTTK na Przehybie a ze schroniska wybrać się do Jaworek (szlak jest dobrze oznakowany) lub do Rytra przez Roztokę Ryterską (tu rowerzyści muszą mieć się wyjątkowo na baczności, bo to bardzo wymagająca trasa).

Kolejna opcja, po wpięciu się w powiatówkę, skręcacie na rondzie w Gołkowicach Górnych w prawo i dawnym przebiegiem DW 969 dojedziecie do Starego Sącza. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: RyterSKI w Rytrze to prawdziwy raj dla rowerzystów

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: JordaNova, dla rowerzystów strategiczny punkt wypadowy

Inna propozycja – jedziecie jak na Przehybę, na zakręcie w prawo przed ostatnim przystankiem autobusowym, już w Gaboniu, wbijacie się w drogę gminną i górkami docieracie na most nad Dunajcem w Kadczy w gminie Łącko a tu macie do dyspozycji trasę VeloDunajec i otwartą drogę do Krościenka nad Dunajcem i Szczawnicy. Możecie też dojechać do Kadczy po bardziej płaskim terenie kierując się na Stary Sącz i na skrzyżowaniu powiatówek pod kościołem w Gołkowicach Górnych skręcając w tę na Gaboń Praczkę. I nie zapominajcie o samym Łącku, przecież to światowa stolica śliwowicy.

Kolejna opcja. Z trasy na Przehybę skręcacie w lewo do góry do Moszczenicy a dalej przez Przysietnicę wyjedziecie na DK 87 i jeśli skręcicie w lewo, zajedziecie do Starego Sącza a jeśli w prawo - do Rytra i Piwnicznej-Zdroju a stąd jest już bardzo blisko do Mniszka nad Popradem na Słowacji. Nie musicie jechać krajówką, w Barcicach szukajcie kierunkowskazu na Wolę Krogulecką i wpinajcie się tu w EuroVelo. 

Rowerem pod wypoczynek na sądeckiej wsi: Domki u Johnnego, Beskid Sądecki otwarty a Pieniny na wyciągnięcie ręki

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: JordaNova, dla rowerzystów strategiczny punkt wypadowy

Przy okazji w Przysietnicy zapytajcie miejscowych o przysiółek Pieniężne. Przysiółek Pieniężne został wysiedlony w latach 80-tych, ale do dzisiaj stoi tu sześć starych, drewnianych domów jakby zawieszonych w czasie. Są tu grillowiska, jest gdzie posiedzieć. Prowadzą tutaj aż cztery drogi – z Grabowców, z Twarożki, z Wygonów i z centrum Przysietnicy, zaraz koło szkoły. Każdy stąd zna to miejsce, więc jeśli kogoś zapytamy o drogę, każdy mieszkaniec nam ją wskaże.

Nie zapomnijcie też o słynnym kurowskim ślimaku, czyli platformie widokowej na Woli Kroguleckiej. Stąd – szlakiem – macie tylko rzut beretem na Makowicę. EuroVelo w Rytrze spina się z AquaVelo, której jedna część prowadzi wprost na ryterski zamek.

I jeszcze fantastyczna propozycja dla najmłodszych, czyli Labiland w samej Skrudzinie, w którym świetnie bawić się można z całą rodziną, a którego podstawą jest labirynt z zagadkami. I jeszcze na dokładkę - w wielu miejscowościach przy trasie EuroVelo organizowane są spływy pontonowe Popradem. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: JordaNova, dla rowerzystów strategiczny punkt wypadowy

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Szczawnik i przytulna, kameralna „Achimówka”

Teraz oferta Centrum Wypoczynku JordaNova. - Pawilon hotelowy, apartamenty i klimatyczne, drewniane domki położone są w sosnowo-modrzewiowym lesie na kilkuhektarowym terenie z potokiem i wodospadem. Jest tu też świetna baza sportowa z nowoczesną, krytą halą sportową, boiskami do siatkówki, piłki nożnej i ręcznej – opisują to miejsce gospodarze.

Możliwości nocowania jest kilka. W komfortowych jedno i dwupokojowych apartamentach może zamieszkać 18 osób. Położone są w klimatycznym miejscu nad strumieniem. Apartamenty duże mają dwa pokoje dwuosobowe, łazienkę z prysznicem i toaletę. W pawilonie hotelowym znajduje się 19 pokoi dwuosobowych i 3 pokoje trzyosobowe. Każdy pokój ma własną łazienkę z toaletą. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: JordaNova, dla rowerzystów strategiczny punkt wypadowy

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Łąckie Zacisze, na które góry masz ochotę? Bo stąd wszędzie blisko

- Nasze Centrum posiada nowoczesną, dobrze wyposażoną kuchnię i stołówkę z miejscami dla 180 osób, a także świetlicę i salę konferencyjno-szkoleniową. W pawilonach hotelowych, apartamentach i domkach może zamieszkać 265 osób - zaznaczają gospodarze.

W ofercie centrum są też 24 klimatyczne, drewniane domki rozlokowane są na rozległym terenie Centrum JordaNova w kompleksach: Czercza, Gromadzka, Niemcowa, Jaworzyna i Radziejowa. W domku może mieszkać od 6 do 8 osób.

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu