Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
29/08/2023 - 13:20

Rodzinny rajd rowerowy "Rowerem po wypoczynek..." - prezentacja trasy

Sądecczyzna kusi malowniczymi widokami i atrakcyjnymi ścieżkami rowerowymi o różnym stopniu trudności. Zarówno tym, którzy jeszcze ich nie odkryli, jak i tych, dla których VeloDunajec, VeloNatura czy EuroVelo11 znane są dobrze, zapraszamy na rodzinny rajd rowerowy "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi". Poznaj trasę rodzinnego rajdu rowerowego "Rowerem po wypoczynek..."

Rajd odbędzie się 9 września br. Rejestracja jest jeszcze możliwa poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY
Można również dokonać zapisu wypełniając i składając w siedzibie Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin" formularz w wersji tradycyjnej, papierowej, przy ul. Barbackiego 57 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Start rajdu punktualnie o godzinie 10.00. Grupy 5 osobowe będą startowały co 1 minuta.

W punkcie rejestracyjnym zlokalizowanym poniżej parkingu przy ul. Romanowskiego w Nowym Sączu, od godziny 9.00 do 9.50 wydawane będą uczestnikom pakiety startowe (koszulka, odblaskowe szelki, woda mineralna, oznaczenie roweru z numerem startowym).

Trasa rodzinnego rajdu rowerowego "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" biegnie ścieżkami VeloDunajem, VeloNatura, EuroVelo11 i przestawia się następująco. 

 

Rozpoczynamy ścieżką VeloDunajec jadąc w kierunku boisk treningowych Klubu Sportowego "Dunajec". Przy Akademii Nauk Stosowanych wyjeżdżamy na wał, mijamy Park Strzelecki, przy ul. Ogrodowej na wysokości siłowni zewętrznej zjeżdzamy z wału i poruszamy się ulicą Ogrodową i Tłoki. Na Tłokach skręcamy w prawo za mostem i poruszamy się oznaczoną ścieżką VeloDunajec po wale. Pierwszy punkt kontrolny zlokalizowany będzie na wysokości Małej Elektrowni Wodnej Świniarsko. Tam do odebrania czekać będzie pierwszy z magnesów, oznaczający pokonanie pierwszego odcinka trasy.

Jadąc dalej przy Orion Kolej skręcamy w prawo kierując się na kładkę rowerową w Starym Sączu. Po jej minięciu trzymamy się ścieżki EuroVelo11 (Piwniczna) - na rozwidleniu ścieżki skręcamy w lewo przejeżdżając pod wiaduktem kolejowym. Drugi punkt kontrolny wyznaczono na szerokim odcinku ścieżki rowerowej, po skręcie w lewo w okolicy ronda. Na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w Starym Sączu. Otrzymacie tu Państwo kolejny puzzel z magnesowego obrazka.

Kolejno jedziemy ul. Piaski (Stary Sącz), mijamy gminne schronisko dla zwierząt w Starym Sączu i dalej poruszając się EuroVelo 11 (VeloNatura). Poruszając się wzdłuż Popradu, ul. Popowicką (Cyganowice), ul. Kamieniec (Barcice) dojeżdżamy do przystanku na Karpackim Szlaku Rowerowym (miasteczko rowerowe). W tym miejscu zlokalizowany będzie trzeci punkt kontrolny. 


Następnie przejeżdżamy most (ul. Mariana Cyconia) i skręcamy w prawo w ul. Facimiech. Ulicą Faciniech dojeżdżamy aż do mostu w Rytrze (Życzanów).

Ścieżka w Rytrze ma charakter szutrowy i biegnie lasem dlatego prowadzimy nią rower do momentu zmiany nawierzchni na asfalt (Ruiny Zamku Rycerskiego). Asfaltową ścieżką rowerową jedziemy wzdłuż Popradu, Suchą Strugą. Nim rozpoczniemy wjazd na Słoneczny Stok otrzymamy ostatni z puzzli. 

Nim rozpoczniemy wjazd na Słoneczny Stok otrzymamy ostatni z puzzli. 

Kierujemy się w prawo w stronę Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Po jego minięciu skręcamy w lewo w osiedlową drogą która łączy się z ul. Kościuszki w Piwnicznej Zdroju.
Ulicą Kościuszki mijamy baseny na Radwanowie. Kładką pieszo - rowerową wjeżdżamy na teren Nakła nad Popradem. Trasę rajdu kończymy przy Pumptracku na Nakle.

TRASA:

Mapa trasy rajdu dostępna jest

Ślad GPX  do pobrania TUTAJ

Dla uczestników, którzy w limicie czasu (4 godziny) dotrą do mety czekać będą nagrody i posiłek kuchni regionalnej.

Przypominamy, o obowiązku posiadania sprawnego roweru, kasku oraz karty rowerowej (dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat).Dziękujemy za przesłanie błędu