Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Czy starczy miejsc w szkołach  dla podwójnego rocznika. Co mówi kurator oświaty
Wakacje, znowu są wakacje… cieszą się dziś uczniowie i nauczyciele z końca roku szkolnego, który tym razem przyszedł wcześniej niż zwykle. Niektórym jednak radość psuje myśl o rekrutacji do szkół średnich, z którą – z powodu podwójnego rocznika – może być problem. Czy tak się rzeczywiście stanie? Te obawy studzi małopolska kurator Barbara Nowak.
19/06/2019
Dwie sądeczanki: Martyna Nidecka, I vice Miss Ziemi Sądeckiej 2019 oraz Miss Publiczności 2019 i Paulina Bołoz, Miss Galerii Trzy Korony (dzika karta)zakwalifikowały się do półfinałów Miss Polski 2019. Wrześniowy półfinał i grudniowy, 30-ty finał konkursu odbędzie się nie już w Krynicy, ale w nadmorskim Świnoujściu.
18/06/2019
Jak zostać strażakiem?
Zjawiają się na miejscu pożaru zanim przyjadą pierwsze strażackie zastępy, w letnie dni usuwają zagnieżdżone na strychach i poddaszach owady, wreszcie są nieocenieni w walce z żywiołami. Dla strażaków ochotniczej straży pożarnej dźwięk syreny jest sygnałem, że ich miejscowość potrzebuje pomocy. Kto może wstąpić do OSP i z czym wiąże się służba strażaka ochotnika?
18/06/2019
table-regionalne