Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Te legendy o Rytrze i tutejszym zamku musi znać każdy „Aktywny Sądeczanin”!
Zamek w Rytrze to jedna z atrakcji turystycznych, którą prezentujemy w naszym interaktywnym przewodniku turystycznym „Aktywny Sądeczanin" dla seniorów 60+. Zwiedzić go i poznać historię to jedno, ale przecież z każdym zamkiem związane są też jakieś legendy. Legendy, które nadają zwiedzaniu niepowtarzalnego klimatu. Dlatego dziś zapraszamy Was do zapoznania się z opowieściami, od których m.in. pochodzi nazwa miejscowości i gminy Rytro.
15/07/2020
Koronawirus: relacja na żywo.
W Nowym Sączu i regionie wciąż przybywa zakażonych. W Małopolsce ponad 6 tysięcy osób trzymanych jest na kwarantannie. Mamy 2173 (+43) potwierdzonych testami przypadków zakażeń; zmarło 47 chorych. W Polsce zakażonych dotąd zostało 38721 (+264) osób; zmarło 1594 (+6). Zewsząd dochodzą apele o większą odpowiedzialność, ograniczenie zbędnych kontaktów i powszechne noszenie maseczek. Jakie są wyniki badań nad szczepionką? Relacjonujemy na bieżąco:
15/07/2020
Mamy już nieoficjalne wyniki głosowania w wyborach prezydenckich 2020 z gminy Rytro. Przewaga jednego z kandydatów jest tak duża, że trudno zakładać, że oficjalny komunikat PKW coś w tym zakresie zmieni. Sam wynik pewnie też nikogo na Sądecczyźnie nie zaskoczy.
12/07/2020
table-regionalne