Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
Wspomnienia Antoniego Górszczyka są bezcenne jak owad zamknięty w bursztynie
Książka pt. „O miłości ojczyzny nie deklamowaliśmy… Wspomnienia Antoniego Sejmeja Górszczyka to kolejna pozycja zgłoszona w tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę ks. prof. Bolesława Kumora. Rekomendujący ją Sławomir Wróblewski nie ma wątpliwości, że to wyjątkowo cenne źródło historii naszego regionu w I połowie XX wieku. Dlaczego?
24/01/2020
Nie ma czegoś takiego jak „historia przeterminowana”!
Wojewódzki Konkurs Historyczny Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma to dla rzeszy młodych ludzi początek wielkiej przygody z historią nie tylko Sądecczyzny, ale również tej w szerszej skali. Niektórzy, tak jak Łukasz, laureat pierwszej edycji tego przedsięwzięcia, wiążą się dzięki niemu z historią już na zawsze a swoją postawą udowadniają, że historia – ta mała i ta większa – jest równie ważną nauką jak nauki ścisłe. A kto wie, czy w kontekście funkcjonowania społeczeństwa, nie jest nawet od nich ważniejsza. Łukasz twierdzi wręcz, że wbrew twierdzeniom wielu jego rówieśników nie ma czegoś takiego jak: historia przeterminowana.
24/01/2020
Magdalena Kralka wciąż jest nieuchwytna. Policja ma dla niej prezent
Policjanci w całej Polsce oraz Interpol poszukują Magdaleny Kralki, za którą został wydany europejski nakaz aresztowania. Kobieta ma zaledwie 32 lata, ale na swoim koncie ma liczne przestępstwa. Jakie?
23/01/2020
table-regionalne