Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Od piątku, 27 marca 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte zostaną osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Na terenie gmin Krynicy i Muszyny są dwa przejścia graniczne: w Leluchowie i Muszynce. Ale oba są zamknięte i nikt ich nie przekroczy, nawet osoby zamieszkujące najbliżej. Wszyscy muszą korzystać z przejścia w Chyżnem.
25/03/2020
Z powodu zamkniętej granicy w Leluchowie (gmina Muszyna) zamarł rozwijający się tutaj handel, źródło utrzymania wielu osób. Codzienne sprawunki w przygranicznym, swoistym centrum handlowym robili Słowacy z pobliskiego Čirču. Od 15 marca granicy strzegą Straż Graniczna i wojsko.
23/03/2020
Ponad pięć lat temu, w ramach EuroVelo 11, na Popradzie powstała kładka pieszo-rowerowa, która połączyła polski Żegiestów ze słowackim Sulinem. Odkąd granice zostały zamknięte, nieczynne też jest to popularne przejście, które strzegą funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z wojskiem.
22/03/2020
Wjeżdżając do Muszyny widać wielki plac budowy, który obejmuje przede wszystkim centrum miasta. Jakie prace trwają, co obejmują i kiedy się zakończą?
21/03/2020
table-regionalne