Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 sierpnia. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Chełmiec: deweloper podtruwał Biczyce Górne fekaliami? Trwa dochodzenie
Sześć rodzin z Biczyc Górnych twierdzi, że wybudowane niedaleko ich gospodarstw domki jednorodzinne zatruwają ujęcie wody fekaliami. Dowodem mają być dzikie odprowadzenia z szamba, które trafiają na łąkę, do lasu a dalej do źródła, z którego korzystają miejscowi. Służby gminne prowadzą dochodzenie w tej sprawie a miejscowi nie wiedzą skąd brać wodę do picia, bo od dwóch lat bezskutecznie czekają na gminny wodociąg. Sytuacja jest dramatyczna.
20/08/2019
Wciąż nie udało się odzyskać skradzionych koni. Policja analizuje monitoring
Sądeccy policjanci prowadzą śledztwo, które ma ustalić złodziei i odzyskać skradzione konie. Jak się okazało, do podobnej kradzieży doszło w lipcu w Mochnaczce. Czy na Sądecczyźnie grasuje zorganizowana grupa przestępcza?
19/08/2019
Kradzież koni w Kurowie, Fot. Stadnina Klimkówka A.Woda
Właściciele oraz policja nadal szukają siedmiu koni, które zostały skradzione minionej nocy z prywatnego pastwiska w Kurowie, w gminie Chełmiec. Sprawa bezprecedensowego przestępstwa obiegła Polskę lotem błyskawicy. Na osobę, która przekaże informacje, które przyczynią się do odnalezienia skradzionych zwierząt czeka nagroda 10 tysięcy złotych.
18/08/2019
table-regionalne