Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 czerwca. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Chełmiec: już jutro sesja „być albo nie być wójta” po bezwodziu i na śmieciach?
Po kilkudniowej gehennie spowodowanej brakiem wody najpierw w 18 sołectwach z powodu obecności na ujęciu wody w Marcinkowicach a potem znów w kilku, bo wody po prostu zabrakło w zbiornikach i kolejnym mega utrapieniu, bo firma AVR zlekceważyła wszelkie harmonogramy wywozu śmieci i z dnia na dzień przestała świadczyć gminie, usługi wójt Bernard Stawiarski nie ma dobrych notowań wśród miejscowych. A już jutro czeka go dyskusja nad raportem o stanie samorządu i próba w głosowaniu absolutoryjnym.
25/06/2019
Kapliczka w Biczycach Górnych, fot. AP
Mieszkańcy Biczyc Górnych w gminie Chełmiec zostali poruszeni zniknięciem, najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę rzeźby przedstawiającej Jezusa Frasobliwego ze znajdującej się w tej miejscowości zabytkowej kapliczki. O kradzieży została powiadomiona sądecka policja, która szuka sprawcy. Wkrótce po tym ktoś rzeźbę podrzucił i zostawił przy kapliczce.
25/06/2019
Spowodował kolizję w Trzetrzewinie i uciekł. Policjanci szukają świadków
Sądeccy policjanci szukają świadków kolizji drogowej, do której doszło 16 czerwca na drodze krajowej w Trzetrzewinie. Kierowca tira uderzył w samochód osobowy i uciekł.
25/06/2019
table-regionalne