Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
11/07/2020 - 14:30

Zostali zatrzymani do kontroli. W samochodzie przewozili narkotyki

Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu do kontroli. Mężczyzna podróżował razem z kolegą. W aucie funkcjonariusze znaleźli amfetaminę i ecstasy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Dwaj mężczyźni przemierzali samochodem gminę Biecz. W Libuszy zostali zatrzymani przez policjantów do kontroli drogowej. Funkcjonariusze znaleźli w ich samochodzie ponad pięćdziesiąt gramów amfetaminy i ectasy. Jak się okazało, nielegalny towar należał do mieszkańca gminy Gorlice, który kierował autem.

Zobacz też Narkotykowi przestępcy z Małopolski. Szuka ich policja, przyjrzyj im się dobrze

Pasażer nie miał przy sobie narkotyków, mimo to policjanci postanowili przeszukać jego mieszkanie. Podejrzenia okazały się słuszne. W domu 24-latka mundurowi znaleźli amfetaminę, którą dzień wcześniej zakupił u 20-latka, z którym podróżował.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kierowca usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaży, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Ponadto będzie musiał zapłacić poręczenie majątkowe i nie będzie mógł opuszczać kraju. Z kolei 24-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co może trafić do więzienia na trzy lata.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna Małopolska PolicjaDziękujemy za przesłanie błędu