Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
27/05/2023 - 09:30

Zmiany kadrowe w łososińskiej Policji i komisariacie w Gródku nad Dunajcem

Aspirant sztabowy Bogdan Wojtas został nowym komendantem Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Z kolei na stanowisko kierownika Posterunku Policji w Gródku nad Dunajcem został mianowany aspirant sztabowy Jan Nowak.

Insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu wręczył rozkazy personalne dwóm funkcjonariuszom. Na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej został powołany asp. sztab. Bogdan Wojtas, natomiast na stanowisko Kierownika Posterunku Policji w Gródku nad Dunajcem mianowany został asp. sztab. Jan Nowak.

Komendant pogratulował swoim podwładnym awansu i podziękował za dotychczasową rzetelną służbę, życząc wszelkiej pomyślności na nowych stanowiskach. 

- W swojej dotychczasowej służbie daliście się poznać jako rzetelni, kompetentni funkcjonariusze, świetnie znający  teren Łososiny i Gródka. Jestem przekonany, że bardzo dobrze poradzicie sobie na nowych stanowiskach. Mam także nadzieję, że zarówno nasza współpraca, jak i współpraca z lokalnym samorządem, będzie nadal równie owocna – powiedział szef sądeckich policjantów.

W spotkaniu wziął również udział wójt gminy Łososina Dolna – Andrzej Romanek, wójt gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz. Samorządowcy przyłączyli się do gratulacji i życzeń, dziękując za wzorową współpracę z łososińskimi policjantami, deklarowali wsparcie inicjatyw sprzyjających bezpieczeństwu mieszkańców i turystów odwiedzających gminy położone nad Jeziorem Rożnowskim.

Aspirant sztabowy Bogdan Wojtas rozpoczął służbę 14 listopada 1996 roku w Komendzie Stołecznej Policji, a w 2000 roku został przeniesiony do Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Od 2020 roku pełnił funkcję Kierownika Posterunku Policji w Gródku nad Dunajcem. Od 21 lutego 2023 roku pełnił obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, a z dniem 21 maja 2023 roku został powołany na to stanowisko. W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w 2011 roku został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Aspirant sztabowy Jan Nowak rozpoczął służbę 20 maja 2000 roku w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, a w 2006 roku został przeniesiony do Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Ostatnio zajmował stanowisko asystenta Zespołu ds. wykroczeń w łososińskim komisariacie. Od 21 lutego 2023 roku pełnił obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Gródku nad Dunajcem, a z dniem 1 czerwca 2023 roku został mianowany na to stanowisko.

oprac. [email protected], KMP Nowy Sącz

Zmiany kadrowe w łososińskiej Policji i komisariacie w Gródku nad Dunajcem
Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu uroczyście wręczył aspirantowi sztabowemu Bogdanowi Wojtasowi rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Z kolei na stanowisko kierownika Posterunku Policji w Gródku nad Dunajcem został mianowany aspirant sztabowy Jan Nowak.


Dziękujemy za przesłanie błędu