Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
05/03/2021 - 12:00

Zima nie odpuszcza. W Polanach ciężarówka wylądowała w rowie [ZDJĘCIA]

Kierowcy noga z gazu! Od kilku godzin pada śnieg i na drogach jest bardzo ślisko. W Polanach samochód ciężarowy wylądował w rowie. W tym miejscu mogą być utrudnienia w ruchu.

Zima nie daje za wygraną. Przez ostatnie dni było bardzo ciepło, stopniał śnieg, a temperatura w niektórych miejscach wynosiła nawet kilkanaście stopni. Niektórzy kierowcy zdążyli już nawet zmienić w samochodach opony na letnie. Myśleli, że pogoda już ich nie zaskoczy. O tym jak bardzo się mylili, przekonali się dzisiaj rano. Od wielu godzin pada śnieg i w niektórych miejscach jest bardzo ślisko. W szczególny sposób kierowcy powinni uważać na drogach, które przebiegają w pobliżu lasów, rzek i jezior.

Zobacz też Uwaga, znów bardzo ślisko. Na drogach nietrudno o poślizg

Bardzo ślisko dzisiaj rano było na drodze wojewódzkiej numer 981 łączącej Zborowice z Krynicą-Zdrój. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kilkanaście minut po godzinie ósmej w Polanach doszło do wypadku. Kierujący samochodem ciężarowym wpadł w poślizg i wylądował na boku w rowie.

Już po chwili zaroiło się od służb ratunkowych. Przyjechały straże pożarne z Krynicy-Zdroju, Berestu i Florynki, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Kierowca, który kierował ciężarówką – mimo wszystko – miał sporo szczęścia, bo nic mu się nie stało. Po przebadaniu przez ratowników medycznych, nie został zabrany do szpitala.

Uszkodzony pojazd znajduje się poza drogą w rowie i nie utrudnia ruchu. Właściciel na własną rękę będzie musiał wyciągnąć ciężarówkę. W tym czasie przez jakiś czas droga może być nieprzejezdna. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Berest, Czytelnik, PSP Nowy Sącz)

Zima nie odpuszcza. W Polanach ciężarówka wylądowała w rowie
Kierowcy noga z gazu! Od kilku godzin pada śnieg i na drogach jest bardzo ślisko. W Polanach samochód ciężarowy wylądował w rowie. W tym miejscu mogą być utrudnienia w ruchu.


Dziękujemy za przesłanie błędu