Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
24/08/2017 - 13:40

Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego z Kochanowskiego

Około południa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Troje uczestników tego zdarzenia doznało lekkich obrażeń, ogólnych potłuczeń i wymagało pomocy medycznej.

O szczegóły tego zdarzenia drogowego, zgłosiliśmy się do oficera dyżurnego Straży Pożarnej.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego z Kochanowskiego miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych VW Polo i Daewoo Tico. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. W chwili przybycia zastępu strażaków, wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Trzy osoby uskarżały się na dolegliwości - dowiedzieliśmy się w odpowiedzi.

- Samochód Daewoo Tico blokował jeden pas ruchu. Natomiast pojazd Volkswagen Polo znajdował się na chodniku. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Dokonano rozłączenia klem akumulatorów w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z jezdni jednego pojazdu i pozostałości po zdarzeniu - wyjaśnił przedstawiciel Straży Pożarnej.

Policja jest w trakcie ustalania szczegółów tego zdarzenia, co potwierdził nam oficer dyżurny.

- Trzy osoby uczestniczące w tej kolizji wymagały pomocy medycznej, dlatego zostały przetransportowane do szpitala. Tak okazało się, że odniesione obrażenia nie są poważne i określono je jako poniżej siedmiu dni. O konkretach, jak doszło do tego zdarzenia, na chwilę obecną nie jestem w stanie jeszcze udzielić informacji - zakomunikował policjant.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu